באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

כפר סבא תסייע לשיקום נחל הירקון

כפר סבא תסייע לשיקום נחל הירקון

כפר סבא תסייע לשיקום נחל הירקון ותקלוט כ- 7,000 קוב עודפי שפכים ביום ממתקן טיהור שקרס

מכון טיהור השפכים של כפר סבא – הוד השרון יסייע בקליטה ובטיפול בחלק מעודפי השפכים של מתקן טיהור השפכים דרום- שרון, שקרס לאחרונה ומי שפכים גולמיים זרמו ממנו ישירות אל נחל הירקון.

רשות המים הלאומית פנתה לאחרונה למכון טיהור השפכים של כפר סבא – הוד השרון בבקשת עזרה דחופה לסיוע בשיקום נחל הירקון וזאת לאור קריסתו של מתקן טיהור שפכים דרום השרון והזרמת מי שפכים מזוהמים לנחל הירקון.

בחודשים האחרונים דווח על מפגעים סביבתיים באזור השרון, אשר מקורם במתקן טיהור שפכים דרום השרון שליד ניר אליהו. אל מתקן טיהור השפכים הזה הגיעה, מידי יום, כמות ביוב הגדולה מיכולת הקיבול שלו, מה שהוביל לקריסתו. המצב הלך והחמיר, וכיום נוצר מצב קשה, בו שפכים גולמיים גולשים ישירות ממערכות ההולכה אל נחל סיר, משם אל נחל קנה ולבסוף אל נחל הירקון.

הזרמה אסורה זו חיבלה אנושות במאמצים להחיות את נחל הירקון. לכן, מכון טיהור השפכים בבעלות תאגידי המים של כפר סבא והוד השרון התגייס על מנת לסייע לטיפול מידי בבעיה. תאגיד המים של כפר סבא והוד השרון ישמש כלי מרכזי במאמצים להחיות את הירקון.

פתרון זה הגיע על רקע התגבשות תכנית להתמודדות דחופה עם המצב ברשות המים, שפנתה אל מכון הטיהור של כפר סבא והוד השרון על מנת לסייע במצב החמור ולתת מענה מיידי. בהתאם לשיתוף הפעולה, ישונו מערכות הזרמת שפכים כך שכ- 7,000 קוב ביום יופנו כתוספת זמנית למתקן טיהור שפכים דרום- השרון, שצפוי לעבוד בספיקה מלאה, תוך התאמות תפעוליות וביצוע השקעות שיאפשרו זאת.

צביקה צרפתי, מ”מ וסגן ראש העיר ויו”ר תאגיד פלגי שרון אמר “אני שמח וגאה על כך שמכון טיהור השפכים של כפר סבא – הוד השרון התגייס לעזור בטיפול בבעיה הקשה של זיהום נחל הירקון. העיר כפר סבא רואה חשיבות עליונה  בכל הקשור בטיפול בנושאי איכות הסביבה, וטיפול במפגעים סביבתיים חמורים ואני שמח על כך שיכולתנו להושיט יד לעזרה”.

אלעד תמרי, מנכ”ל תאגיד המים פלגי שרון הוסיף כי “בעקבות פניית משרדי הממשלה, הבנת המצב החמור ועל מנת לסייע לפרויקט לאומי, הסכמנו לתת כתף ולבצע קליטת שפכים במכון טיהור השפכים בניהולנו, המשותף עם מי הוד השרון. אנו מקווים שהדבר יסייע לפתרון זמני של הבעיה, עד להשלמת פתרון הקבע”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter