באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

כללית למען ילדי יקנעם

כללית למען ילדי יקנעם

קופת החולים הכללית הפעילה מכון חדיש להתפתחות הילד ושירות נוירולוגיית ילדים ונוער במרפאה החדישה הממוקמת בעמק השלום בעיר יקנעם. במכון יינתן טיפול לכל קשת בעיות ההתפתחות של ילדים ובני נוער וינתן דגש על אבחון מוקדם, תוך שיתוף פעולה עם צוות היועצים במרפאה.

הקלה ניכרת להורים לילדים הזקוקים לאבחון וטיפול התפתחותי, תושבי יקנעם והסביבה: השירות ניתן מעתה במכון החדיש להתפתחות הילד שהפעילה כללית במרפאה הרב תחומית עמק השלום וכך נחסך מהם הצורך להטלטל למרחק. כמו כן, הופעלה במרפאה מחלקה ראשונה מסוגה באיזור לנוירולוגית ילדים.

המכון בניהולו של ד”ר אהרון שיף – מומחה בנוירולוגית ילדים והתפתחות הילד, כולל צוות רב מקצועי, המעניק לילד ולהוריו מעטפת טיפול כוללנית תחת קורת גג אחת וכולל: פיזיותרפיסטיות, מרפאות בעיסוק, קלינאיות תקשורת, עובדות סוציאליות ופסיכולוגיות. כולם התמחו בטיפול בילדים ובבעיות התפתחות, כאשר הטיפול הינו גם בילד וגם במשפחתו, כמכלול. המכון החדיש והמרווח עוצב באופן ידידותי ומותאם לילדים, והוא משתרע על פני תשעה חדרי טיפול, שני אולמות גדולים לטיפולי ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה וקיום מפגשים קבוצתיים.

ד”ר שיף: “במכון ינתן טיפול לכל קשת בעיות ההתפתחות, החל מסטיה של הצואר (טורטיקוליס), קושי באחיזת עפרון, סרבול בתנועה, טיקים, קשיים שפתיים, אפילפסיה בחומרות שונות, הפרעות קשב ועד אוטיזם והפרעות תקשורת אחרות, פיגור, שיתוק מוחין ועוד. מדובר בכ- 10% מאוכלוסיית הילדים וחשוב לתת להם כתובת אבחון וטיפול מיטבית, כאשר ככל שנקדים בטיפול כן נשפר את הסיכוי להטיב את מצבם”.

חשיבות רבה יש לאבחון המוקדם ולכן מופעלת תוכנית משותפת עם טיפת החלב הגדולה של כללית הפועלת במרפאה, כך שפיזיותרפיסטיות מהמכון להתפתחות הילד יאבחנו ויסייעו לאחיות טיפת חלב לאתר תינוקות עם בעיות התפתחות. כמו כן, נמצא הצוות בקשר הדוק עם היועצים השונים במרפאה, כאשר מדובר בבעיות המחייבות חוות דעת של רופאי עיניים, אף אוזן וגרון ועוד.

מנהל רשת מכוני התפתחות הילד במחוז חיפה וגליל מערבי של כללית, פרופ’ נתנאל צלניק, מציין כי בעשור האחרון מסתמנת עליה בביקוש לאבחונים וטיפולים בבעיות התפתחות, בעיקר בשל שיפור חשוב במודעות ההורים, אנשי חינוך ורופאי הילדים, תוך ירידה בסטיגמה השלילית. כמו כן, על רקע ריבוי טיפולי פוריות יש יותר לידות תאומים, כך גם לידות בגיל מאוחר והשרדות טובה של פגים– אלו הן קבוצות בסיכון להופעת בעיות התפתחות. כללית במחוז חיפה וגליל מערבי נערכת בהתאם ודואגת לפריסה רחבה של רשת המכונים שלה, על מנת להקל על ההורים ולהבטיח שהילדים יטופלו בעוד מועד. הפעלת המכון ביקנעם, הינה חלק מהתפיסה של הנגשת שירות ושיפור זמינות למען עתיד הילדים”.

בנוסף על מכון התפתחות הילד, פועלת במרפאת עמק השלום של כללית גם שירות נוירולוגיית ילדים שהורחבה כעת בצורה משמעותית. השירות ניתן שלוש פעמים בשבוע ומאוייש על ד”ר אהרון שיף, שהינו נוירולוג ילדים בכיר בבית חולים ומדריך קליני בפקולטה לרפואה בחיפה וד”ר מוחמד אבו-ראשד, נוירולוג-ילדים שעובד כבר מספר שנים במרפאת כללית ביקנעם. במרפאה לנוירולוגית ילדים מאובחנים ומטופלים ילדים ובני נוער עד גיל 18, בבעיות נוירולוגיות שאינן קשורות בהכרח בהתפתחות הילד, כגון כאבי ראש, מחלות ניוון שרירים ועוד.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter