באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

זיהום אוויר: דליפה וקנס לדור כימיכלים

זיהום אוויר: דליפה וקנס לדור כימיכלים

המשרד להגנת הסביבה הודיע למפעל דור כימיקלים שבמפרץ חיפה כי בכוונתו להטיל על החברה קנס כספי בסך 1,792,760 מיליון ₪ זאת בעקבות ניסיון להסתיר דליפת חומרים מסוכנים• במשרד להגנת הסביבה שוקלים להוציא צו סגירה למפעל, בעקבות תקלה נוספת, וזאת לאחר שהצו הקודם הוסר רק לפני שבועיים. 

חדשות YCOM: המשרד להגנת הסביבה הודיע למפעל דור כימיקלים שבמפרץ חיפה כי בכוונתו להטיל על החברה עיצום כספי בסך 1,792,760 מיליון ₪ זאת בעקבות אי דיווח וניסיון להסתיר דליפת חומרים מסוכנים. במשרד להגנת הסביבה שוקלים להוציא צו סגירה למפעל, בעקבות תקלה נוספת שהתרחשה הבוקר (רביעי) ויצרה זיהום אוויר כבד, וזאת לאחר שהצו הקודם הוסר רק לפני שבועיים. מדובר בפליטה של עשן שחור שנצפתה במצלמות ניטור של איגוד ערים חיפה ונראתה ברוב אזור מפרץ חיפה וכתוצאה התקבלו תלונות רבות של אזרחים. בדיקה של צוות המשרד להגנת הסביבה העלתה כי תקלה במערכת הבקרה והפיקוד על הקיטור במפעל, גרמה לפליטת עשן שחור כבד למשך יותר מ- 20 דקות עקב שריפה חומר אורגני שנפלט לאוויר ועלול לסכן את הסביבה. בדיקת האירוע נמשכת.

זיהום אוויר
עשן מתמר מהארובה של דו כימיקלים. צילום: דוברות המשרד להגנת הסביבה.

המשרד להגנת הסביבה החליט לקנוס את המפעל בסך 1,792,760 מיליון ₪  בעקבות ארוע דליפת חומרים מסוכנים לפני כחצי שנה .ביקורת פתע של אנשי המשרד להגנת הסביבה במפעל חשפה דליפה של חומרים מסוכנים שונים רעילים לאדם ולסביבה. צוות המשרד הגיע למפעל כדי לבצע בדיקת פתע ובזמן הבדיקה הורגש במקום ריח חריף שמקורו בחומר שנמצא על רצפת המפעל. אנשי המשרד בדקו את השטח וגילו כי מקור הדליפה הוא מצינור לא תקין. עובדים במפעל ניסו לנקות את הממצאים בעזרת חומרי ניקוי והחברה לא ביצעה תחקיר אירוע חומרים מסוכנים כנדרש בחוק. בעקבות האירוע המשרד להגנת הסביבה הוציא למפעל צו סגירה שהוסר רק לפני שבועיים . מפעל דור כימיקלים שוכן בלב אזור תעשייתי במפרץ חיפה ותוצריו משמשים את תעשיית הכימיה, בנזין, פרמצבטיקה, חקלאות, פלסטיק ועוד.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter