באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הפקולטה לרפואה בגליל: התקיים מופע סטנד-אפ “סליחה על ההפרעה”

הפקולטה לרפואה בגליל: התקיים מופע סטנד-אפ “סליחה על ההפרעה”

השבוע התקיים בפקולטה לרפואה בגליל, בצפת, מופע הסטנד-אפ “סליחה על ההפרעה”- מופע ייחודי המספק זווית מרתקת על ההתמודדות עם פגיעה נפשית.

אנוש - הפקולטה לרפואה בגליללמעלה מ-150 איש הגיעו למופע. מופע סטנד-אפ שנון שבו מציגים 5 פגועי נפש זווית אחרת להתמודדות עם נכות נפשית.

בסוף המופע התקיים דיון ער ובו נשאלו הסטנדאפיסטים על ההתמודדות עם מחלת הנפש בחיי היום יום.

המופע נערך בשיתוף עמותת “אנוש”, במסגרת שיתופי פעולה של הפקולטה  לרפואה בגליל עם עמותות באזור הגליל. חלק משליחותה של הפקולטה הינו לפעול לשיפור רמת הבריאות בגליל, לחזק את הקשר בין הסטודנטים לקהילות בגליל ולפעול לשילוב לימודי רפואה ותרומה לקהילה.

לילך הדסי-מנהלת מועדון “אנוש” בצפת סיפרה על שיתוף הפעולה בין הפקולטה לעמותת “אנוש”:  “שיתוף הפעולה בינינו לפקולטה החל כשנבחרנו להשתתף בפרויקט “רפאל”. יחד עם פרופ’ מירי רודולף, המובילה בפקולטה את נושאי בריאות הציבור, הגברנו את המודעות לאורח חיים בריא, שינוי  בתזונה ושיפור איכות החיים בקרב חברי מועדון “אנוש”. אנו משתפים פעולה עם הסטודנטים מהפקולטה  בפרויקט מח”ר (מחויבות חברתית ברפואה), כחלק מהפעילות והעזרה בהעלאת המודעות לנפגעי נפש ובצמצום הסטיגמה אודותם”.

עודד אורון, דוקטורנט במעבדה לחקר האוטיזם בפקולטה, מספר על ההתנדבות במועדון “אנוש” שבצפת:   “אני מתנדב במועדון פעם בשבוע ומשוחח עם חברי המועדון, הם משתפים אותי בבעיות היום יום והקשיים, שאיתם הם מתמודדים.  אנו עוסקים בפעילויות ציור , במטרה שיעבירו את התחושות שלהם דרך הציור, זהו סוג של תרפיה בשבילם. דרך הפעילות וההתנדבות שלי אני מכיר אותם טוב יותר ונותן להם תחושה טובה כבני אדם”.

אביב סבר, סטודנט שנה א’ בתוכנית הארבע שנתית בפקולטה, משתתף גם הוא בהתנדבות במועדון “אנוש” שבצפת: “אני מתנדב במסגרת תוכנית מח”ר, שבה אני ועוד שמונה סטודנטים מהמחזור שלי מגיעים למועדון ל-4 שעות שבועיות. אנו מעבירים ערבי קריוקי, שירה, נגינה, פעילויות ספורט וכושר, אנו משוחחים עם חברי המועדון ומשחקים איתם. ההתנדבות נותנת לי תחושה מאוד נעימה וטובה ותורמת לי הרבה מאוד. בהתחלה היה לנו סוג של חשש וריחוק, אך אט אט למדנו להכיר את חברי המועדון ואת עולמם. הם אנשים מדהימים, מיוחדים מצחיקים וחברותיים”.

כל ההכנסות מהמופע הם קודש לשיפור איכות חייהם של המתמודדים עם פגיעה נפשית, ולהמשך פרויקט “רפאל” במסגרת המועדון.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter