באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

תשמעו קולם

תשמעו קולם

עובדת חירשת שהוצעה לחברת ‘אקווטרון’ מהעמק לפני שנתיים והשתלבה בצורה מושלמת בעבודה היתה הסנונית הראשונה שגרמה לחברה לפתוח בסופו של דבר מחלקה שיקומית. סמנכ”ל החברה, דודו גבריאלי: “גם הרווחנו עובדים טובים ונאמנים וגם תרמנו לקהילה”.

סמנכ”ל חברת אקווטרון, דודו גבריאלי, המתגורר ברמת ישי, הינו אחראי מטעם החברה על פרויקט העסקת מוגבלים בחברה כשלאחרונה החליטו ב אקווטרון להרחיב את הפרויקט ולצרף אל קבוצת החירשים גם קבוצה של מוגבלים אשר מועסקים בחברה כעובדים לכל דבר ועניין.

דודו גבריאלי
מפעל אקווטרון. צילום: יח”צ.

הפרויקט התחיל לפני שנתיים כמעט במקרה כאשר חיפשו בחברה מלחים. הביטוח הלאומי הציע למנהלת משאבי האנוש של אקווטרון, טל סלע, להעסיק אישה חירשת וזו החליטה לנסות ולאפשר לחירשת להוכיח את עצמה. העובדת השתלבה בעבודה בצורה נפלאה ועשתה את עבודתה על הצד הטוב ביותר כך שבמפעל החליטו לגייס עוד עובדים חירשים וכיום הם מעסיקים חמישה חירשים. סלע: “לא היו לי חששות כלל כשגייסתי אותה לעבודה. אני תמיד מחפשת עובדים טובים שיתנו תפוקות וכל עובד, חירש או שומע, צריך להוכיח את עצמו, כך שלא היה לי מה להפסיד. מדובר באנשים מצויינים עם מוסר עבודה גבוה ומבחינתי אם אני יכולה לקבל עובד שנותן תפוקות טובות ובמקביל לתרום לקהילה אז מה טוב”

בחברה הצליחו לצלוח את קשיי השפה בצורה פשוטה: כאשר ישנה הרצאה או פגישה חשובה הם מזמינים מתרגמת לשפת הסימנים ואילו הבעיה של תקשורת יום-יומית נפתרה על ידי כך שחלק מהעובדים השומעים למדו בעצמם את שפת הסימנים על מנת שיוכלו לתקשר עם חבריהם לעבודה. הצלחת הפרויקט היתה כה מרשימה עד שבחברה החליטו לפני מספר שבועות לצרף למצבת העובדים שלושה מוגבלים. המוגבלים מבצעים עבודות הרכבה פשוטות שבעבר הועברו למיקור חוץ לחברת ‘המשקם’ המעסיקה מוגבלים כך שלמעשה במפעל קלטו את המוגבלים כעובדים מין המניין.

כאמור החירשים עובדים בקו הייצור ומקבלים שכר בדיוק כמו כל עובד אחר בעוד המוגבלים עובדים במחלקה שיקומית נפרדת שנפתחה במפעל. גבריאלי: “בעקבות ההצלחה עם החירשים, החלטנו להעביר את הייצור למפעל עצמו ולמעשה לפתוח מחלקה שיקומית אצלנו במפעל והסתבר שזה גם חסך לנו עלויות לוגיסטיות. אנחנו מאוד מרוצים מהסידור החדש ויש לנו כוונה להעביר עוד עבודות מ’המשקם’ אלינו למפעל בעתיד הקרוב כך שהמחלקה השיקומית צפויה לגדול”. גבריאלי מוסיף “אני רואה איך העובדים האלה מגיעים לעבודה מחוייכים ושמחים על כך שהם יכולים לפרנס את המשפחות שלהם וזה עושה לי טוב בלב. אני ממליץ בחום לכל מפעל לעשות את מה שאנחנו עשינו מכיוון שגם הרווחנו עובדים טובים ונאמנים וגם תרמנו לקהילה”.

חברת אקווטרון הינה חברה בינלאומית מובילה בתחומה, המתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק רובוטים חכמים לניקוי ברכות שחייה. החברה הוקמה בשנת 1991 בשם “תמטק” על ידי יוסי פורת וגיורא ארליך ופועלת באזור התעשיה אלון תבור, החל משנת 1999. בשנת 2010 נרכשה אקווטרון על ידי חברת  FLUIDRA הספרדית שהינה חברה מובילה לפתרונות טכנולוגים מתקדמים בתחום בריכות השחיה והטיפול במים. לאקווטרון, חברה אחות בארה”ב אשר מפתחת ומייצרת מוצרים דומים בשםAqua Products . שתי החברות מהוות יחד קבוצה המכונהAquagroup””.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter