באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

תעודת הוקרה הוענקה ליקנעם על פועלה לשוויון מגדרי לנשים

תעודת הוקרה הוענקה ליקנעם על פועלה לשוויון מגדרי לנשים

עיריית יקנעם קיבלה השבוע אות הוקרה על פועלה לקידום שוויון מגדרי וקידום נשים בתפקידים סטטוטוריים לשנת 2016.

יקנעם פועלת מזה שנים לקידום מעמד האשה תוך פיתוח מערך שירותים תומכים לטיפוח קהילת הנשים ביקנעם במגוון תחומים. הפעילות הענפה  מבוצעת ע”י מועצת הנשים העירונית, מתוך מטרה להעלות לשיח הציבורי את קידום המגדר הנשי בכל תחומי החיים ולהעצמה ולצמיחה אישית, חברתית ועסקית של נשים באשר הן.

בין היתר פועלת מועצת הנשים למעורבות והובלת מדיניות ברמה המקומית, העלאת המודעות בציבור לנושא, סדנאות וקורסים להעצמה אישית ופיתוח קריירה, ומתן הזדמנות לנשים, תושבות העיר, למצות יכולותיהן וכישוריהן הרבות. על כן קיבלה העיר את תעודת ההוקרה.

התעודה הוענקה במסגרת אירוע יום האשה הבינלאומי שערך מתנ”ס יקנעם בהובלתה של לאה פדידה, יו”ר הנהלת המתנ”ס, המשנה לראש העיר ויו”ר הוועדה לקידום מעמד האשה. את התעודה העניקה לראש העיר פרופ’ ענאן פלאח, חברת הנהלה בעמותת “כן” – כוח נשים לקידום מנהיגות נשים בישראל. עמותה זו פועלת בדגש על הזירה הציבורית והפוליטית, וזאת על ידי הגדלת מספר הנשים המתמודדות והנבחרות לכנסת ולרשויות המקומיות.

פרופ’ ענאן פלאח, חברת הנהלה בעמותת כן: “בעקבות מחקר מדד מגדרי שהעמותה ביצעה במשך שנת 2016 מדדנו את אחוז הנשים המכהנות בתפקידים סטטוטוריים במועצות השונות, הנשים בדירקטוריונים שונים ושיעור המנכ”ליות בתאגידים עירוניים. יש לציין כי דווקא במדד הראשון, שהוא המדד הכי קשה, יקנעם היא אחת מבין הערים המובילות בישראל המקיימות שוויון מגדרי בתפקידים סטטוטוריים. מי ייתן ויקנעם תקבל בשנים הבאות 3 ואפילו 4 אותות הוקרה על המשך פועלה בתחום”.

את התעודה קיבלו בשם העיר –  ראש העיר מר סימון אלפסי, המשנה לראש העיר הגב’ לאה פדידה ויועצת ראש העיר לקידום מעמד האשה, הגב’ לימור סלע.

ראש העיר, מר סימון אלפסי: “יקנעם מצטיינת בהמון תחומים, וגם בהובלת נשים. לנשים יש עוצמות רבות, ובכל קשת התחומים ניתן למצוא נשים פורצות דרך. אני אישית מאמין גדול בנשים, וכראש העיר אני שמח שעיריית יקנעם מקדמת נשים בזכות הכישורים והיכולות הנפלאות שלהן. אני גאה בתעודת ההוקרה שקיבלנו שמוכיחה שכאן כולם שווים ואין הבדלים”.

המשנה לראש העיר ויו”ר הנהלת המתנ”ס, גב’ לאה פדידה: “אני גאה לכהן כמשנה לראש עיריית יקנעם, עיר שתמיד פעלה, פועלת ותפעל לקידום נשים בכל תחומי העשייה הציבורית. אני מאמינה שכשיותר ויותר נשים יתברגו לעמדות כוח, הן יוכלו להשפיע על חלוקת המשאבים באופן ישיר וכך לענות באופן מיטבי על צרכיהן של כל הנשים בחברה הישראלית. אני מאמינה שעל מנת להגיע להצלחה בקידום נשי אנו צריכות להמשיך לעודד שיתוף ותמיכה קבוצתית וקהילתית נרחבת בכל קצוות האוכלוסייה. רק כך נביא לידי שינוי חברתי בסדר העדיפויות הלאומי”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter