באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

תמיד יפה

תמיד יפה

שופטי תחרות “קריה יפה בישראל יפה” ביקרו ביקנעם. צוות השופטים: “מרשים. ביקנעם יש על מי לסמוך. נעשית כאן עבודה נהדרת”

ביקנעם ממשיכים את מסורת ההשתתפות בתחרות “קריה יפה בישראל יפה” מטעם המועצה לישראל יפה, ושופטים מטעם התחרות הגיעו השבוע לביקור וסיור בעיר ועמדו מקרוב  על הנעשה ביישוב.

בישיבת הפתיחה שהתקיימה בהשתתפות ראש העיר, סימון אלפסי,  מזכיר/ גזבר העירייה, יוסי מזרחי, ומנהל התפעול הזמני ליאור גרשי, נתן ראש העיר לשופטים סקירה על העיר. רה”ע סיפר שהיישוב יקנעם הוא אחד היישובים הראשונים שנכנסו לתחרות, ומאז אנו ממשיכים להתמיד ולהשתתף כל שנה כבר 22 שנים. רה”ע אמר שהוא רואה בתחרות מנוף להמשך שמירה על העיר כנקייה, מטופחת, מפותחת ומעניקה איכות חיים גבוהה לתושביה. רה”ע סיפר שהחשיבה ביקנעם היא לטווחך הארוך. רה”ע סיפר לשופטים שיקנעם היא עיר צעירה, עיר מובילת תרבות וספורט עם מאות ילדים , בני נוער ומבוגרים שמשתתפים בהיצע החוגים הרחב, עיר הייטק מובילה, עיר קולטת עלייה, עיר שתושביה מתנדבים, עיר שמהווה מודל לקידום תעסוקה, עיר ירוקה ששומרת על הטבע והסביבה, מעודדת ומחנכת למיחזור, ועיר שלאורך כל הדרך נשמר בה הצביון של 1/3 בנייה ו- 2/3 ירוק. רה”ע סיפר לשופטים על קידום תכנית החלפת הסומסומיות בכל גני הילדים לדשא סינטטי, על פרויקט החלפת הלדים בתאורת הרחוב, ועל תכנית הפיכת יקנעם לעיר חכמה שאנו מובילים. רה”ע ציין שיקנעם שמים דגש על קידום אורח חיים בריא ועל עידוד לספורט.

לאחר פגישת הפתיחה סיירו השופטים בעיר ובין היתר בגינה הציבורית של הקהילה האתיופית, במרכז למשפחות, בטיילת הערבה, במתנ”ס ובספרייה, בפארק הסיטי ובפארק נחל קרת, ועוד. בתום הסיור נערכה פגישת סיכון בה הודו השופטים לראש העיר על האירוח ואמרו לו שביקנעם יש על מי לסמוך, ועובדי הרשות עושים עבודה נהדרת. השופטים ציינו שיקנעם מתפתחת יפה מאוד, והוסיפו שיקנעם של היום היא משהו אחר לגמריי ממה שהכירו אותה לפני עשרות שנים. השופטים  שיבחו את הקשר של העירייה עם הקהילה.

תחרות “קריה יפה בישראל יפה” נערכת בחסות משרד הפנים. יקנעם משתתפת למעלה משני עשורים בתחרות וזוכה בכוכבי יופי, מגני יופי ועוד. יקנעם זכתה עד כה  פעמיים בדגל היופי והוכתרה כעיר היפה ביותר בישראל בקטגוריית ערים קטנות ובינוניות.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“אנו גאים כל שנה מחדש להשתתף בתחרות ולעשות זאת בפעם ה-22 ברציפות. יקנעם היא עיר ירוקה, יפה, מושקעת ומטופחת. אנו משקיעים משאבים רבים בטיפוח ופיתוח היישוב ומאמינים במתן איכות חיים גבוהה. כל מי שמסתובב ביקנעם רואה את הירוק בעיניים,  את הפארקים הנפלאים, מגרשי הספורט, השכונות המטופחות, ואת השקעותיה הרבות של הרשות. נמשיך לטפח את העיר לרווחת התושבים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter