באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

תל יקנעם : יקנעם בת 3700 שנה

תל יקנעם  : יקנעם בת 3700 שנה

מאות הנהגים שנוסעים בשעות החשיכה בכביש 70  מכיוון צומת ‘התשבי’ דרומה, ושותפיהם לנסיעה, בוודאי שמו לב שההר משמאלם ושעליו נמצא תל יקנעם העתיק והמפואר מואר בצורה מיוחדת בשעות הללו.

הארת תל יקנעםלאחרונה, החלה עיריית יקנעם להאיר את תל יקנעם בשעות החשכה, וכך הנוסעים באזור בשבועות האחרונים שעוברים במקום נחשפים לכיתוב בצבע צהוב : “יקנעם בת 3700 שנה”. לכיתוב זה אפשרי שיצטרף בעתיד הקרוב כיתוב אחר: “ברוכים הבאים ליקנעם”. הכיתובים השונים נעשים על ידי תאורת הצפה. בתל הוצבו שני  עמודי חשמל עם פנסי הצפה ושני זרקורים שיוצרים את הכיתוב עצמו. 27 הפנסים שיוצרים את המחזה המופלא נמצאים למרגלות ההר. הרעיון של ראש העיר להאיר את התל בא במטרה למשוך למקום עוד ועוד מבקרים שיגיעו וישמעו על ההיסטוריה של המקום ושל יקנעם כעיר שמוזכרת בתנ”ך בספר יהושע: “מלך יקנעם לכרמל”.

תל יקנעם נחשב לאתר מורשת והיסטוריה מוביל. בתל נעשות פעילויות רבות בשיתוף עיריית יקנעם ורשות העתיקות, ומבקרים רבים פוקדים את המקום בעיקר בסופי שבוע. משלחות רשמיות שמבקרות ביישוב מבקרות בתל ומביעות את התפעלותן מהמקום, וחברות וחברי המשלחת מבטיחים לחזור לכאן שוב והפעם עם בני משפחותיהם.

עיריית יקנעם משקיעה משאבים רבים בתל יקנעם. לאורך התל הוצבו עמדות הסברה בהן ניתן לשמוע על ההיסטוריה של המקום. בחודשים הקרובים יתפרסם מכרז למרכז מבקרים במקום.

ראש העיר סימון אלפסי:

“לתל יקנעם חשיבות עצומה להיסטוריה של יקנעם ושל האזור כולו. התל הוא אתר תיירותי ממדרגה ראשונה. בפרויקט התל באים לידי ביטוי בצורה המטיבית שימור המורשת והנחלתה לדור הצעיר. בתל נעשות פעילויות רבות בדגש על פעילויות חינוכיות קהילתיות, ובהשתתפות תלמידי שכבת ד’ שלנו שלומדים על ההיסטוריה של היישוב. בחזוני התל צריך להיות אתר חובה לכל תייר וטייל כחלק מביקור כולל באזור. יקנעם היא עיר עם עבר מפואר שגדולי המנהיגים עברו כאן ואת ההיסטוריה והמורשת הזו נעביר לדורות הבאים. הארת התל היא מיזם חשוב שיעזור להעלות עוד את המודעות לאתר”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter