באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

תחנת ניטור אוויר חדשה הוצבה ברמת ישי

תחנת ניטור אוויר חדשה הוצבה ברמת ישי

התחנה הוצבה בכדי לבחון את ההשפעות הסביבתיות של השינויים התחבורתיים באזור על הישוב, והיא תאפשר מעקב אחרי רמת זיהום האוויר עוד לפני תחילת העבודות בצומת ישי ובכביש 77.

 תחנת ניטור האוויר הראשונה ברמת ישי הוצבה בקדמת ישי, ברחוב מעלה שקמה פינת מעלה הרדוף, במקום הקרוב ביותר למחלף המתוכנן מבתי התושבים בישוב, לא הרחק מכביש 75 וצומת ישי, אשר צפויים לעבור שינויים בעקבות פרויקט הארכת כביש 77 והקמת מחלף ישי.

 התחנה הוצבה על ידי החברה הלאומית לדרכים (מע”צ), בעקבות בקשתו של ראש מועצת רמת ישי, עופר בן אליעזר, שדרש לבחון את ההשפעות של השינויים התחבורתיים באזור על הסביבה ותושביה.

 בשל דרישתם של תושבי רמת ישי למזער את השפעות העבודות להקמת מחלף רמת ישי על בריאותם, ולאור התערבותו של ראש המועצה, אשר פנה ליושב ראש הות”ל (הוועד לתשתיות לאומיות) אפרים שליין ומנהל הפרויקט אודי שריג, הוצבה תחנת ניטור האוויר בישוב. התחנה תאפשר פיקוח על רמת זיהום האוויר לפני תחילת העבודות, וכמובן גם במהלכן.

 ברחבי הארץ מופעלות למעלה ממאה ניידות ניטור אוויר, כאשר תחנה זו הינה הראשונה שמוצבת ברמת ישי. בתחנת הניטור תפעל מערכת אשר תציג נתונים בזמן אמת ותאפשר לקבל באופן אוטומטי נתונים מדי חמש דקות.

 צוות היגוי מטעם מועצת רמת ישי מרכז את כל נושא ההשפעות הסביבתיות של פרויקט כביש 75 ומחלף ישי, ומטרתו למזער את ההשפעות הסביבתיות על תושבי הישוב. את הפעילות מוביל ראש מועצת רמת ישי עופר בן אליעזר יחד עם חברי המועצה, עדי חיים ושלומי אביטן וחברים נוספים שלומי מפודה, אילנית ורבר-רינגל וערן לויטה.

 ראש מועצת רמת ישי, עופר בן אליעזר, הודה לאנשי הות”ל ומע”צ על הצבת תחנת הניטור ואמר: “תחנת הניטור החדשה תאפשר לנו לעקוב אחרי נתוני זיהום האוויר, מה שיסייע לנו בבחינת ההשפעות הסביבתיות של השינויים התחבורתיים באזור על רמת ישי”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter