באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

תחל שנה וסיפוריה: מיזם תעסוקתי חדש במתנ”ס יקנעם

תחל שנה וסיפוריה: מיזם תעסוקתי חדש במתנ”ס יקנעם

חיבור מיוחד בין אהבה לספרים לעשייה קהילתית, נולד בחודשים האחרונים במתנס יקנעם. מדובר במיזם בשםסיפור חוזר” –  שירות חברתי המעודד שימוש בספרים יד שניה אשר מופעל כולו על ידי אנשים המתמודדים עם קשיים תעסוקתיים. באמצעות התעסוקה בסיפור חוזרהמתמודדים מקבלים כלים מקצועיים והזדמנות להסתגלות מחדש לשוק העבודה. פעילות זו מצטרפת למגוון הפעילויות שהמתנס מפעיל למען אוכלוסיות בעלי צרכים מיוחדים ופועל לשילובם המלא בקהילה.

המיזם המיוחד פועל בשלוחת יפה נוף ומופעל עי 4 מתנדבות מעמותתשכולו טובביקנעם המשלבת תעסוקה בקהילה עבור אנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים. המתנדבות בשלוחת המתנס מפעילות את אתר האינטרנט שלסיפור חוזרלמכירת ספרי יד שניה (rebooks.org.il), כשכל ספר נמכר תמורת סכום סמלי של 20 שקלים, סכום שכולו נתרם למען פעילות שיקומית.

בסיפור חוזרמזמינים אתכם למסור ספרים בשלוחת יפה נוף, לקבל בתמורה זיכוי של 5 ₪ עבור כל ספר. את הזיכוי ניתן לממש במדפי הספרים שלסיפור חוזרבכל הארץ.

מיזםסיפור חוזרפועל היום בכל רחבי ישראל  עם כ-500 עמדות מכירה והשאלה שונות ומספק תעסוקה לכ-870 מתנדבים. המיזם קולט, ממיין ומציב מדפים וספריות בנקודות המתנה או מנוחה כגון בתי קפה, מתחמי נוחות של חברות הייטק, מרפאות, בנקים וכו‘, וזו גם הזדמנות לבעלי עסקים באזור יקנעם והסביבה להירתם למיזם החברתי ולאפשר פתיחת עמדת ספרים שכזו גם בבית העסק.

אחד ממתנדבי המיזם ציין: “בזכות המיזם של מתנס יקנעם ושל עמותתשכולו טוב“, הצלחתי להתגבר על המגבלה המנטאלית שאני מתמודד עמה כבר שנים ארוכות. היום אני אדם עם יותר כלים, יותר הבנה, עם יותר הכלהוגם לעבוד בעבודה רגילה ולהיות שווה  כמו כולם“.

לאה פדידה, המשנה לראש העיר ויור הנהלת המתנס, “מיזם הספרים הקהילתי שלנו מאפשר שיקום והכשרה בדרך לקריירה ושילוב בחברה. המקום הזה הוא לא רק ספרים. הוא נותן לאנשים מקום, תחושה של שייכות, תחושה שהם חלק ממשהו חברתי גדול ועל ידי כך מסייע להעלות את הביטחון העצמי. כאן הם מקבלים מיומנויות לחיים האמיתיים, מוצאים שפה משותפת עם אנשים חדשים ומפתחים לעצמם זהות אישית תעסוקתית. זו דרך נפלאה לשלב בין האהבה הגדולה שלנו לספרים, לעשייה חברתית ולדאגה לסביבה בה אנו חיים“.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter