באנר עליון
באנר עליון

תחבורה ציבורית: יוחזרו כרטיסי המעבר

תחבורה ציבורית: יוחזרו כרטיסי המעבר

בעקבות פניות של אתר YCOM וארגון נוסעי התחבורה הציבורית בישראל, הושב כרטיס המעבר לנסיעה באוטובוס בין יקנעם וטבעון. כרטיס המעבר בוטל בשל לקונה במכרז שהוציא משרד התחבורה.

הישג לאתר YCOM ולארגון נוסעי התחבורה הציבורית בישראל: כרטיסי המעבר בנסיעה בין יקנעם לקרית טבעון יוחזרו החל מסוף השבוע, ומעתה לא יאלצו הנוסעים לשלם מחיר כפול. ההודעה על החזרת כרטיסי המעבר נשלחה אל אתר YCOM ממשרד התחבורה, לאחר לחץ שהופעל על ידי ארגון נוסעי התחבורה הציבורית ומספר פניות של האתר אל המשרד.

כרטיס מעבר
נהגי סופרבוס, ימכרו כרטיסי מעבר. צילום: דוברות סופרבוס.

בעיית כרטיסי המעבר החלה עם המעבר של אשכול העמקים מידיה של נתיב אקספרס לתפעולה של חברת סופרבוס. עד למעבר, נוסע שעלה ביקנעם על קו 180 (יקנעם-חיפה), שילם על נסיעה עד לצומת העמקים, הנהג נתן לו כרטיס המשך (כרטיס מעבר)בחינם לקו 75 (חיפה- צומת העמקים- קרית טבעון), ללא תוספת תשלום, כך שיוכל לנסוע נסיעת המשך מצומת העמקים עד קריית טבעון ללא תוספת תשלום, כשכרטיס ההמשך כלל גם נסיעה פנימית בתוך קריית טבעון. כמובן שהדבר נכון גם בכיוון ההפוך.

עם המעבר לתפעולה של חברת סופרבוס בוטל כרטיס המעבר בשל לקונה במכרז. ונוסע מיקנעם צריך לשלם 5.80 על קטע הדרך יקנעם- צומת העמקים, ומצומת העמקים לעלות על קו נוסף ולשלם 5.80 ₪ נוספים. ולשלם שוב עבור הקו הפנימי בטבעון, כך שנסיעה בין שני הישובים השכנים עלתה לנוסעים כמעט 20 ₪.

מנהל מרחב חיפה בארגון נוסעי התחבורה הציבורית בישראל, עמית כץ ואביעד מרדכי, מנהל סניף צפון מסרו בתגובה: “ארגון נוסעי התחבורה הציבורית בישראל ‘תחבורה בדרך שלנו’ ער למתרחש בשטח. מדובר בבעיה חמורה שפגעה באלפי נוסעים, עובדים וסטודנטים.

כרטיס נסיעה קוד 1 עם מעבר 90 דקות איפשר מעבר חופשי בין קווים בין-עירוניים בכל אזור יקנעם-טבעון וצריך היה מלכתחילה במסגרת המכרז בו זכתה סופרבוס להמשיך לכבד ולמכור אותו כפי שעשו בתקופת ״נתיב אקספרס״. אי הפעלת הכרטיס גרמה  לנוסעים לשלם מחיר כפול ומשולש ועקב כך להימנע מלהשתמש בתחבורה ציבורית בין יקנעם לטבעון.

מצופה ממשרד התחבורה להיערך מראש לשינוים מסוג זה ולא להמתין לפניות של נוסעים לתיקון המעוות, הרי מי יפצה את הנוסעים ששילמו מחירים גבוהים במשך ארבעה חודשים? למשרד התחבורה הפתרונות ואנו מברכים על ההכרה באחריות למצב. אנו מקווים שתקלות מסוג זה לא יחזרו בשנית במקומות שונים בארץ, ואנו תקווה שימצא פתרון לפיצוי הנוסעים בין יקנעם לקרית טבעון שחויבו בכפל ואפילו בתשלום משולש”.

דובר משרד התחבורה, אבנר עובדיה: “לאחר בחינת הנושא, הורתה הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה על השבת המצב לקדמותו. לאור זאת, החל מ- 5 ביוני ניתן יהיה לרכוש כרטיס מעבר בין הישובים יקנעם- טבעון”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter