באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

תוכנית התקשוב הגיעה גם לבתי הספר הייסודיים ביקנעם ובמגידו

תוכנית התקשוב הגיעה גם לבתי הספר הייסודיים ביקנעם ובמגידו

השקת התוכנית היא ביקנעם הינה ביוזמת של ראש העיר, מר סימון אלפסי. מי שהצעיד את התוכנית הלכה למעשה במגידו הוא אחראי על התקשוב במועצה אריה דודל . מימון התוכנית נעשה ע”י משרד החינוך. התוכנית תיושם בכל בתי הספר בייסודיים בעיר יקנעם ובבתי הספר היסודיים “עומרים” התקוה ופלגים של מ.א. מגידו.

תכנית “תקשוב” שמה לה למטרה לשלב את טכנולוגיית המידע בבתי הספר, לשפר את מיומנויות המורים ולהתאים את ההוראה לשונות שבין התלמידים. במסגרת התכנית צוידו הכיתות בלוחות חכמים, במקרנים ובחיבור אינטרנטי אלחוטי, ועתה קיבלו כל המורות והמורים מחשבים ניידים. בנוסף לכך, לכל בית ספר מונה רכז תקשוב והמורים יעברו הדרכות והנחיות.

התוכנית תיושם בכל בתי הספר הייסודיים בעיר יקנעם ובבתי הספר היסודיים “עומרים” התקוה ופלגים של מ.א. מגידו.

השקת התוכנית ביקנעם

במעמד ראש העיר סימון אלפסי, מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך ד”ר אורנה שמחון, חברות מועצת העיר לאה פדידה וחנה קורנברג, מנהלת אגף החינוך סימה נסלבאום וצוות האגף, מנהלות בתי הספר הייסודיים, מפקחים, מורות ומורים, יו”ר ועדי ההורים בבתי החינוך הושקה תכנית ה”תקשוב” ביקנעם וחולקו מחשבים ניידים לכל המורים.

במהלך הטקס הציגו כל בתי החינוך את עשייתם בתחום התקשוב ומנהלות הבתים מלוות ברכזות התקשוב קיבלו תעודות הוקרה על העשייה ומחשב נייד.

הובלת התהליך כולו נעשית על ידי צוות מינהל החינוך שהיה אחראי גם על ארגון האירוע. “תרבותא” הופקד על הפקת האירוע, עיצוב אולם הכניסה והכיבוד.

השקת התוכנית במגידו

ממונה על החינוך במועצת מגידו קרין שטרן  “יחד עם הצורך להיפתח לעולם המתחדש, טכנולוגיה וקידמה יוצרים שינוי, ומעמידים בפנינו דילמה איפה, איך וכיצד בהבנה שהערכים הישנים והטובים חייבים לקבל הגנה, הערכה ושימור. אנו רוצים לפתח תלמיד יצירתי, אינטלקטואלי ובעל תעוזה, לשם כך מערכת החינוך שלנו צריכה להיות מתקדמת, חדשנית ורלוונטית לתלמידים. היום אנחנו נותנים למורים את הכלים להיות שם”

 מי שהצעיד את התוכנית הלכה למעשה הוא אחראי על התקשוב במועצה אריה דודל .

 בטקס חלוקת המחשבים היו נוכחות טלי גופר- מדריכה מחוזית של משרד החינוך והמפקחות אריאלה אשכנזי וירדנה אלון .

אברהם אזולאי מנכ”ל המועצה שהוביל וקידם  את התוכנית: “הצפייה שלנו כמובילי החינוך, היא לראות את התפוקות של התהליך, מהמורים ומהתלמידים כמו למשל שילוב טכנולוגיה בתהליכי ההוראה, שיפור בין למידת התלמיד בבית למורה, למידה שיתופית בין תלמידים וניהול טכנולוגי.”

לא נותר לנו לחכות לשלב הבא: מחשב נייד  (סליחה: טבלט)  לכל תלמיד .

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter