באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

תבחן האכיפה כנגד המפעלים במפרץ

תבחן האכיפה כנגד המפעלים במפרץ

צוות הבדיקה בראשות מנכ”ל המשרד לגהנת הסביבה, דוד לפלר, שהוקם על ידי השר עמיר פרץ סייר ביום חמישי האחרון באזור חיפה. בין היתר סייר הצוות במפעל ‘שרפי כרמל’ שעבודתו עם חומרים מסוכנים הופסקה בעקבות הוראת המשרד, מתקן תש”ן ואתר הפסולת ליד מט”ש חיפה שהשריפות בו הביאו לזיהום אוויר חריג. 

איכות אויר
הועדה בפעולה. צילום: המשרד להגנת הסביבה.

הצוות המיוחד שהקים השר להגנת הסביבה, ח”כ עמיר פרץ, לבדיקת האירועים שהתרחשו לאחרונה באזור חיפה קיים סיור ראשון בשטח. הצוות קיים פגישה עם נציגי הארגונים הירוקים באזור וביקר במפעל ‘שרפי כרמל’ בעתלית שפעילותו עם חומרים מסוכנים הושבתה בהוראת המשרד להגנת הסביבה לאחר אירוע חירום ושרשרת כשלים שהתגלתה במפעל. בנוסף, ביקר הצוות במתקן של תש”ן בקריית חיים ובאתר הפסולת ליד מט”ש חיפה בו ארעה השריפה שהביאה לזיהום אוויר חריג שהורגש בקרית טבעון וביישובי הסביבה.

מלבד האירועים הנקודתיים שהתרחשו, יבחן הצוות את האכיפה המתקיימת כיום מול המפעלים, הגברת השקיפות מול הציבור ואמצעים נוספים כגון ניטור ודיגום סביבתי. בפגישה עם נציגי הארגונים בה לקחו חלק הארגונים ‘צלול’, ‘כחול ירוק’ והקואליציה לבריאות הציבור הדגיש מנכ”ל המשרד, דוד לפלר, כי מטרת הצוות בראשותו היא לשפר את המצב הקיים ועל כן חשוב לו שבמהלך עבודת הצוות תילקח בחשבון גם עמדתם של הארגונים. מנהל מחוז חיפה במשרד, שלמה כץ, הציג בישיבה נתונים לפיהם פליטת הגזים הרעילים והמסרטנים לאוויר (הידועים בשם VOC) ממפעלי מפרץ חיפה ירדה בחמש השנים האחרונות בלא פחות מ-45%. הוא הדגיש כי מטרת המשרד להגנת הסביבה היא להשלים הפחתה של כ-70% תוך שנתיים.

מנכ”ל המשרד הודיע כי המשרד ישפר את השקיפות לציבור וכי כבר כעת כל תוצאות הדיגומים בארובות המפעלים, כולל בדיקות הפתע, מתפרסמים בימים אלה באתר חופש המידע של המשרד.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter