באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שנת 2017 תהיה שנת בריאות יישובית בעיר יקנעם

שנת 2017 תהיה שנת בריאות יישובית בעיר יקנעם

 

יקנעם מקדמת תכניות לבריאות התושבים, ובישיבת ועדת ההיגוי היישובית לקידום הבריאות לסיכום שנת 2016, נקבע ששנת 2017 תהיה שנת בריאות יישובית, ויקודמו בה פעילויות בריאות לרווחת התושבים.

ראש העיר, סימון אלפסי שמשמש גם כיו”ר הוועדה הדגיש בדבריו שבשנה האחרונה קודמו ביישוב מספר רב של נושאים לקידום אורח חיים בריא. רה”ע ציין את ביקורו לאחרונה של שר הבריאות ביישוב – ביקור בו נחשפו השר ומנכ”ל משרדו למערכת החינוך היישובית שמקדמת בריאות והתרשמו מאוד מן הנעשה כאן. רה”ע ציין שהמטרה היא להמשיך ולהשתפר ולהוביל עוד תכניות בריאות, ולדאוג לכל בני הגילאים. מנהלת אגף החינוך, ד”ר סימה ניסלבאום ומתאמת הבריאות העירונית, אבישג כהן נתנו סקירה על הנעשה ביישוב לקידום הבריאות בשנה שחלפה ודיברו בין היתר על שיתופי הפעולה הרבים בין הגופים, הקמת  פורום מורות מרכזות מכל בתי הספר, בחירת נושא שנתי, פתיחת מטבח קהילתי שמיועד לסדנאות בישול, קיום ימי הליכה בבתי הספר, ייצוג יקנעם ברשת ערים בריאות, חיזוק הקשר עם התושב, קמפיין רכיבה בטוחה על אופניים חשמליים, ופעילויות מגוונות לתושבים.

בנוסף לוועדה זו פועלת ברשות זו השנה השנייה ועדת ארגון מדגים לקידום הבריאות במטרה לקדם אורח חיים בריא. הוועדה שמורכבת מנציגי העירייה, מקדמת מדיניות של אורח חיים בריא על בסיס “נאה דורש נאה מקיים”, כאשר כל עובדי העירייה מחויבים לתהליך. במסגרת פעילות הוועדה נערכים ימי גיבוש ברוח בריאה, מתקיימות הרצאות לקידום אורח חיים בריא, התקיים יום נקי מעישון, ובקרוב תיפתח סדנת גמילה מעישון לעובדי העירייה בשיתוף עם מכבי שירותי בריאות.

בסיום הישיבה הוחלט לקחת השנה 4-5 נושאים מרכזיים לקידום הבריאות, ולהוביל אותם באופן מלא ובשיתוף עם השותפים. במהלך השנה צפוי לעלות קמפיין שילווה בפעילויות לקידום אורח חיים בריא. בנוסף לכך, וכחלק מפעילות גני הילדים בתחום הבריאות, תתמוך העירייה בפעילויות העשרה מקדמות בריאות. במהלך השנה יעברו שמונה גני ילדים תהליך של הכרה כגן מקדם בריאות, ותינתן להם תמיכה מהעירייה וממשרד החינוך.

ישיבת ועדת ההיגוי המורחבת התקיימה במעמד רה”ע, סגנו רומן פרס, חבר מועצת העיר, אריק וקנין, מנהלי מחלקות בעירייה,  מנהלת המרכז לפיתוח והעצמת הקהילה, מנהלת העמותה לגיל השלישי, מנהלת המתנ”ס, מנהלות קופות החולים ביישוב, מנהל הקאנטרי, רכזי בריאות בבתי הספר, חברות וחברי ועדת ההיגוי, ועוד.

רה”ע, ויו”ר ועדת ההיגוי של  תכנית “רשת ערים בריאות”, מר סימון אלפסי:

“יקנעם ממשיכה לחשוב בריא ולפעול בריא. הוועדה פעלה רבות בשנה האחרונה לקידום הבריאות בראייה יישובית, ועשינו מאמצים רבים לקדם מדיניות תומכת בריאות. שנת 2017 הוכרזה על ידי לשנת בריאות יישובית, והאירועים שנקיים במהלכה יהיו בסימן בריאות. שרואים את הרצון של כל הגופים לפעול יחד למען בריאות תושבי העיר מבינים איך יקנעם הופכת למובילה גם בתחום זה. אני מודה למנהלת אגף החינוך ולמתאמת הבריאות העירונית, ולכל השותפים שלנו לקידום תכניות הבריאות, ומאחל ומייחל שרק נהיה בריאים”.

מנהלת אגף החינוך,  ומובילת תכנית “רשת ערים בריאות”, ד”ר סימה ניסלבאום:

“כמה קשה לשנות הרגלים שאימצנו לעצמנו? קשה מאד. זו הסיבה שמערכת החינוך התגייסה לחנך אתת הדור הצעיר לאורח חיים בריא כבר מינקות. מברכת על הראייה ההוליסטית וההתגייסות של הגופים הרבים. מרגש לראות את הנציגים הרבים ואת נכונותם! זה גם מה שהרשים גם את שר הבריאות! תודה לכולם!”.

מתאמת בריאות עירונית, הגב’ אבישג כהן:

“נראה כי התשתיות בתחום קידום הבריאות מתחזקות והשנה אנחנו פועלים לעליית מדרגה בפעולות בתחום. משמח לראות שלאט לאט נבנית שפה אחידה של אורח חיים בריא וכמו כן גם שיתופי הפעולה נבנים ומתהדקים. נותר לי רק להודות לכולם ולאחל שנה של עשייה מרובה ומבורכת”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter