באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שמרית גל, עולה על הגל

שמרית גל, עולה על הגל

שמרית גל, הזמרת הרשמית של יקנעם, יוצאת עם סינגל חדש, וכלי התקשורת ברחבי הארץ מפרגנים מכל כיוון.

שמרית גל מקווה שהפעם היא הצליחה לתפוס את הגל, בלי עזרת תוכניות ריאליטי למיניהם, היא לא עוד כוכב נולד, היא עובדת קשה בחיפוש אחרי האנשים המתאימים שיעבדו איתה על השירים שלה, שיבינו אותה ויפרגנו לה. כתבת שער בעיתון, אייטם רכילות או תמונה באתר, זה לא מה שחשוב לה היום “פעם באמת התלהבתי מכל הפרסומים הללו” מספרת שמרית “אבל היום אני כבר במקום אחר. אני לא רוצה להצליח עם שירים של 3 מילים, אני רוצה שיקשיבו לשירים שלי, שיבינו שיש להם עומק ושהם באו לי מבפנים.”

לפני כשנה וחצי הוציא שמרית את הסינגל הראשון שלה “והכל מתהפך”, בעקבות הסינגל הבינה שמרית שהעולם, ובמיוחד עולם המוזיקה הוא לא כזה תמים “הייתי תמימה וחשבתי שהנה הסינגל הזה יביא את ההצלחה והוא מהלב ואמיתי” משחזרת שמירית  “ואז הבנתי שלא הכל נראה ורוד, ושיש לי עוד הרבה עבודה ושבעצם להוציא שיר זה לא לקום בבוקר ולהגיד אני רוצה לשיר ולהוציא סינגל לרדיו. בזמנו גם תייגו אותי כשימרית גל הדוגמנית, השחקנית והזמרת והבנתי שעדיף לי להתמקד ולהתמקצע ושאני רוצה שיהיה כתוב רק שימרית גל הזמרת, לכן החלטתי ללכת על המסלול הבטוח ולא ליפול להצעות מפתות ולהאמין לכל מי שאומר שהוא רוצה ביוקרתי. הבנתי שבתחום הזה כולם עם אינטרס, והסוד הוא להגיע לאינטרס משותף.

לאחרונה הוציאה שמרית סינגל חדש – “שטה בזיכרון”,שהוא שיר אישי שנכתב בשיתוף עם גלעד חן והוא מלווה בקליפ נהדר שביים אסי ביטון. השיר מדבר חייה האישיים על חיים לצד מי שחשבה שהוא הנסיך על הסוס הלבן מה שהסתבר לא מבטיח חיים מאושרים “כשדיברתי איתה בפעם הראשונה כשניגשנו לכתוב את השיר, היא סיפרה לי על מערכת היחסים המרשימה היציבה והמפוארת שהיא נמצאת בה ” מספר גלעד על כתיבת השיר “הרגשתי שהיא כמו עיר קטנה, איזו אימפריה של רגש, שנבנתה בעשר אצבעות על-ידי שני אנשים מקסימים, סיפור אהבה מושלם ויפה! אבל אז הבנתי את המצב, את האזיקים שאליהם היא הייתה כבולה, אותם אזיקים של “הרגלים הגונים” הכמיהה לאהבה, לגבר מושלם, לנוחות, למצב הנעים של ליטוף וחיבוק, עם הגבר הנכון. אין לי ספק שמדובר היה בגבר הנכון. אחד כזה שהוא גם חכם ויפה ומצחיק עם משפחה טובה, פשוט הגבר הנכון להביא הביתה, אבל לא בהכרח הגבר הנכון בשבילה”.

“השיר מספר על כך שאני נמצאת עם גבר ואני כבולה אליו” אומרת שימרית גל “כבולה באזיקים של כמיהה לגבר המושלם, לליטוף, לחיבוק לגבר שנמצא שם בשבילה, אבל אני מרגישה מנותקת ממנו. יש משפט בשיר ‘אני תמיד אוהב עד שנגמר’. זה מדבר על הקלות שמשתמשים במילה אהבה”.

לא מפחיד אותך החשיפה האישית הזאת בשיר?

התלבטתי הרבה לפני שהשיר יצא, בראיונות וביחסי ציבור לשיר התלבטתי האם לספר שיש לי קשר אישי לשיר, או להגיד שזה בדוי, שזה פשוט שיר אהבה תמים, או לספר שזה באמת לגמרי שלי, ובסוף החלטתי ללכת עם האמת שלי. היום אני כמעט 3 חודשים ליפני חתונה עם  בחיר ליבי גרגורי ואני מאמינה בלב שלם שזה האחד שלי, ממש החצי שלי כמו בכל הקלישאות וחשוב לי להעביר לאנשים שלא יוותרו על האהבה האמיתית שלהם ולפעמים דווקא בשעה שעצוב וקשה יש רצון להתקשר לבן אדם שבאותו רגע נראה נכון…אבל…זה לא בהכרח הבן אדם הנכון לטווח הרחוק.

שימרית גל – זמרת

הדרך לאלבום הראשון, שיצא ביום חתונתה, החלה שימרית בצעירותה עם חלום ושאפתנות גדולה “מגיל 17 התחלתי לתכנן איך יראה הדיסק המלא שלי”. מספרת שימרות “פשוט התחלתי לחפש בגוגל שמות של כותבים, נגנים, מלחינים, גרפיקאים, דיברתי עם צלמים שיצלמו את העטיפה של האלבום כפי שראיתי אותה בראש שלי. בין היתר נפגשתי עם סוכנים, מפיקי קליפים כאשר הדבר היחידי שהיה סגור זה המפיק המוזיקלי והמעבד דורון טובים שאני חייבת לא המון על זה שהאמין ותמך בי. כבר בהתחלה הוא שאל אותי כמו איזו זמרת אני רוצה להיות? ואני באינסטינקט הראשוני שלי היה להגיד: ריטה ומריה קארי ו.. לא התחרטתי. אבל עם הזמן הלכתי לכיוון רוק עדין שמתאים לאופי שלי וזה אחרי שגם ניסו גם להפוך אותי לזמרת מזרחית.

איך ניסו להפוך אותך לזמרת מזרחית?

בזמן ההקלטות נפגשתי עם אמנים רבים מכל הקשת המוזיקאלית בארץ, בשביל לשמוע ולהתייעץ, אחד מהם היה אייל גולן, שאני מאוד אוהבת את המוזיקה שהוא עושה, פשוט שלחתי לו הודעה בפייסבוק ואמרתי לו שאני מאוד רוצה להיפגש איתו. ממש תוך מספר שעות הוא חזר אלי וכבר למחרת הייתי בסלון שלו והשמעתי לו שירים שאחד מהם מוגדר כקיצבי מזרחי. בעקבות כך אמרו וביקשו ממני שאשנה את סגנון המוזיקה שלי למזרחי יותר ״כי זה מה שהולך היום״. האמת שחשבתי על זה מספר ימים ובסוף החלטתי שלא, כי חשוב לי להעביר את עצמי כמו שאני ולא לנסות להיות מישהו אחר רק בשביל להצליח.

מאז התחיל החלום לרקום עור וצלילים נפגשה שימרית גם עם דניאל סולומון ועבדה איתו על השירים מהאלבום, הן מבחינת הכתיבה והן מבחינת ההגשה של השירים. “בסופו של דבר, אחרי שהוא שמע את האלבום מוכן הוא אמר ״אל תחכי, פשוט תוציאי את האלבום, זה נשמע נפלא ונכון״ ברגע שהוא אמר לי את זה הבנתי שזה זה, שאני מוכנה.

מה היית ממליצה לנערה בת 17 שמתחילה היום לחלום על להוציא אלבום ולהיכנס לעולם המוזיקה?

קודם כל לקחת רגע, לעצום את העיניים ולחשוב עם עצמך האם זה באמת מה שאת רוצה לעשות? האם את לא יכולה לחיות בלי השירה. אני למשל, הייתי יום אחד צרודה ולא יכולתי לשיר וזה חירפן אותי. אם ענית על זה כן, אז להתחיל לעבוד קשה עם המון אמונה בעצמך, לבנות ולהשתמש בכל הקשרים שיש בשביל להגיע לאן שרוצים ולהצליח. בדרך לא לקחת ללב תגובות וטוקבקים בעקבות כתבות, תמונות או ראיונות. לא לחפש את המסלול המהיר דרך תוכניות ריאלטי למיניהם או משקיע שיהיה מוכן להשקיע המון כסף, בסופו של דבר זה לא כ”כ משתלם. אני מאמינה בעבודה קשה של למצוא את הנגנים שיאהבו ויתחברו למילים שלך, בלמצוא את המפיק שיבין את המוזיקה שלך ואת מה שאתה רוצה להגיד, ולמרות הכל לדעת גם מתי כן להתפשר ולהקשיב ולהתחבר לקהל ולאנשים בהופעות ובאירועים בהם אני מופיעה. אחד הדברים שאני מאוד מתרגשת מהם, כל פעם מחדש, זה לשיר בחתונות ולראות את החתן והכלה עולים לחופה או רוקדים סלואו ראשון בשיר שאני שרה להם.

ובחתונה שלך, את תופיעי ותשירי?

הרבה שואלים אותי את זה, האמת שאני עוד לא ממש החלטתי לגמרי, אבל בסלואו השני, עם הקהל מסביב, אני בטוח אשיר לבעלי שיר מיוחד.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter