באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שמוליק שמחון: “לספח את מכללת אורנים וכפר תקוה”

שמוליק שמחון: “לספח את מכללת אורנים וכפר תקוה”

חבר המועצה שמוליק שמחון מציע לדרוש ועדת גבולות שתעביר את האחריות המוניציפאלית על מכללת אורנים וכפר תקוה לקרית טבעון. שמחון: “הסטודנטים של המכללה והדיירים של הכפר הם חלק בלתי נפרד מהיישוב”

חבר המועצה שמוליק שמחון הציע אתמול (ראשון) כי המועצה תגיש בקשה לועדת גבולות אשר מהותה היא העברת מכללת אורנים וכפר תקוה אל השטח המוניציפאלי של קרית טבעון. אין ספק כי קיים הגיון בהצעה זו שכן שני המוסדות הינם חלק בלתי נפרד מהקהילה והתרבות של הישוב אך למרות שמספר חברי מועצה הופתעו מכך שכפר תקוה שייך מוניציפאלית למועצה האזורית עמק יזרעאל ומכללת אורנים שייכת למועצה האזורית זבולון הוחלט לקבל את הצעתו הנגדית של ראש המועצה, דוד אריאלי לפיה תדחה ההחלטה ב-90 יום במהלכם יביא הגזבר את המלצתו בנושא לאחר שיבדוק את הכדאיות הכלכלית.

מכללת אורנים
דודי אריאלי, דחה את ההחלטה בתשעים יום.

חבר המועצה, שמוליק שמחון: “טבעון צריכה לדאוג להכנסות כי אם לא נעשה זאת נהיה בבעיה קשה. מה שאני מציע זה לפנות אל שר הפנים ולדרוש ועדת גבולות מול שתי המועצות האזוריות הסמוכות, זבולון ועמק יזרעאל על מנת לקבל את מכללת אורנים וכפר תקוה כשהמשמעות היא שאנחנו נקבל מהם את הארנונה. צריך לזכור שהשכונה החדשה הנבנית ליד קרית חרושת בעצם סוגרת את מכללת אורנים בתוך טבעון לחלוטין הסטודנטים בטבעון מקבלים דו”חות מקרית טבעון בצד אחד של המדרכה ובצד השני משלמים ארנונה לזבולון. מבחינת הרשות אין שם הוצאות גדולות ויכולה להיות רק הכנסה, כנ”ל בכפר תקוה. זה לא אזור תעסוקה אבל זה גם משהו”

ראש המועצה, דוד אריאלי הגיב לדברים: “אני מציע לצאת לבדיקת התכנות שעיקרה כלכלי. נבקש מהגזבר להביא את עמדתו בתוך 90 יום. זה לא עניין של מה בכך ולא הייתי מחליט על כך כל כך מהר”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter