באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שכונת נוף לכרמל מציגה: שכנות מצוינת

שכונת נוף לכרמל מציגה: שכנות מצוינת

תחת הכותרתעיגולים של שמחההתקיים בבית המתנדב ערב מרגש במיוחד בו סופרו סיפורי שכנות מובילים בשכונתנוף לכרמל“.
רכזת תכניתמשעול“, כוכב רוזנפלד סיפרה שהיא זכתה להכיר הרבה אנשים טובים, ורבים מהם גרים בשכונתנוף לכרמל“. רוזנפלד ציינה שבסיורים ובמפגשים עם התושבים היא שמעה סיפורים של קשר, עזרה והמון טוב, סיפורים מעוררי השראה של אנשים מתרבויות שונות שמעניקים, תומכים ומסייעים זה לזה. כוכב ציינה עוד ששכנות טובה מביאה לחוסן קהילתי, גם הנותנים מקבלים מעצם עשייתם והמקבלים מעניקים בחזרה.
מנחה הערב, יקיר שחף, אמר שיש אנשים מיוחדים בשכונתנוף לכרמל“, והוסיף שבשכונה נוצרו חברויות מדהימות.
הסיפור הראשון היה של החברות המעולות מנסה וגניה שהיו שכנות שנים רבות. מנסה עלתה לארץ מאתיופיה וגניה מלבנון. הקשר החל לאחר שגניה התאלמנה והיא אמרה לשכנתה שבכל פעם שתרגיש לא טוב היא תדפוק עם כף מעץ על קיר המשותף בין הדירות והם יחזירו לה הקשה על הקיר וכך היא תדע שהם בבית וייבדקו מה קורה איתה. כך בדרך יצירתית יצרו טלפון חכם שתרם ליחסי שכנות טובים, שהתבטא בהמשך בבישול, כשאחת השכנות לא הרגישה טוב ובקניית תרופות וקניות כשאחת נזקקה להם. הקשר התעצם עם השנים ושתי המשפחות הפכו לקרובות מאוד, והקשר נמשך גם כיום על אף שגניה נמצאת בדיור מוגן מחוץ לעיר.
את הסיפור השני סיפרה נטלי שעלתה מאוקראינה עם בעלה ולשניים שלא ידעו מילה בעברית גם לא היו דברים בסיסיים למעט מספר מזוודות שהביאו עימם. סגן רהע רומן פרס שדאג לעלייתם עזר להם מאד, ואפילו סחב בעבורם את המזוודות עד לקומה השלישית, הדירה הייתה ריקה והשכנים עזרו למלא את ביתם בריהוט וציוד שנזקקו לו וכולם היו משפחה אחת גדולה.
הסיפור השלישי היה סיפורן של מנטגוש ונינט עמר. נינט לא בקו הבריאות, ולערב הגיעה הבת שלה, מירב שסיפרה שהקשר שנוצר הוא הרבה מעבר לשכנים, אלא של משפחה ממש ועד היום המשפחות בקשר אפילו שנינט עברה מהשכונה.
מנטגוש סיפרה בהתרגשות איך נינט עזרה לה המון, בישלה ואפתה לה, וטיפלה בילדיה שהייתה חולה.
סיפור מרגש נוסף היה של פנחס שטרלינג שמנהל את סניףאיחוד הצלהבעיר ושל קובי שמתנדב בסניף. קובי סיפר שכפרמדיק התנדב להזריק לאחת השכנות זריקה שהייתה צריכה לקבל וכך נוצרו קשרים בין השניים שכל אחד מספר על עצמו ועל משפחתו והמפגשים הללו הטיבו עם אותה אישה.
במהלך הערב סיפר ראש העיר, סימון אלפסי שבעצמו גדל בשכונה על עלייתו ממרוקו והגעתו ליקנעם ואמר שבשכונה כל אחד אהב את השני, כל אחד סייע לשני, וכל אחד נתן כבוד לשני. אלפסי סיפר שהוא מתגעגע לשכונה.
החלק האמנותי כלל את צמד הזמרים מלהקת צעירי יקנעם שיר שחף ואמנון זוהר ששרו אתחבריםומתנות קטנות“, וכן צמד הבנות חן ווינישיט ששרו אתארצנו הקטנטונת“.
ערב סיפורי שכנות התקיים במעמד ראש העיר, סגנו רומן פרס, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים בעירייה, תמי ראש, כ– 70 מדיירי השכונה בעבר ובהווה, ותושבים מן היישוב.
ראש העיר, מר סימון אלפסי:
“ערב מיוחד במינו. מרגש היה לשמוע את הסיפורים השונים. כל סיפור מתאר את השכונה המיוחדת הזאת ואת האנשים הנפלאים שבה. כמי שגדל בשכונה נהניתי מכל רגע. היינו כל הזמן כולם יחד וכל אחד נתן מעצמו לאחר. כולם דאגו לכולם וכיבדו את כולם.  שכן טוב זו ברכה ולא בכדי אומרים שעדיף שכן קרוב מאח רחוק. אני מודה לכוכב ולכל מי שהובילו את הערב על ערב שכולו נוסטלגיה, התרגשות ושמחה”.

צילום: דוברות עיריית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter