באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שוק יד שניה

שוק יד שניה

מחלקת קיימות בעיריית כפר סבא מפעילה שוק יד שניה במרכז קיפוד

עיריית כפר סבא באמצעות מחלקת הקיימות שבאגף לאיכות הסביבה ומועצת נשים, מובילה מיזם חדש המזמין את נשות העיר לתרום בגדים ישנים ולרכוש בגדים יד השנייה. המיזם מתקיים בקביעות במרכז קיפוד החדש הפועל ברחוב החי”ש 2, והפעם יריד “ילדותי השנייה” עסק כולו בהחלפת בגדים וצעצועים לילדים בעלות של 5-10 ₪. חשוב לציין כי כל הכסף שנאסף עתיד להיתרם לקרן הסיוע לנזקקים הפועלת למען תושבי העיר.

כמו רוב היוזמות החברתיות בעיר גם היוזמה הזאת צמחה מהשטח והיא פרי רעיון של תושבות העיר שבראשן מימי ז’רנקוב. נציין כי האג’נדה מאחורי המיזם היא שפריט שאינו משמש אחת יהיה לזהב בעיני אחרת, וכחלק מהיות כפר סבא עיר ירוקה ומקיימת. האירוע הקודם שהתקיים, “יפה בשנייה” זכה להצלחה מסחררת במכירת בגדים לנשים והוכיח שתושבות העיר שמחות לתמוך במטרות ראויות, לרענן את המלתחה ולשמור על איכות הסביבה.

מרכז “קיפוד”, מרכז קיימות עירוני, הוקם לאחרונה בכפר סבא כחלק מפעילותה של מחלקת הקיימות באגף איכות הסביבה. מדובר על מרכז ראשוני וייחודי מסוגו בארץ ובהתאם לחזון העיר כפר סבא כעיר ירוקה ומקיימת. תפקידו של המרכז החדש הינו  להוביל הסברה, להעניק כלים וידע שמטרתם לקדם את כפר סבא בדרך להיות “עיר אפס פסולת הראשונה בישראל”.

צביקה צרפתי מ”מ וסגן ראש העיר, “תרבות הצריכה המודרנית גורמת לנו לעיתים לרכוש חפצים רבים, שלא בכולם יש לנו הצורך, נכון הדבר גם לגבי בגדים. לכן בעיני היוזמה החדשה מבורכת ומשתלבת בצורה נהדרת עם האג’נדה הירוקה והמקיימת של העיר ועם מרכז קיפוד המייצג ערכים אלה. אני מזמין את נשות העיר להתאגד ולקחת חלק בפרויקט המקורי”.

אלה דנון, מנהלת מחלקת קיימות, “אירוע זה של יריד מכירת חפצים יד שנייה הינו חלק מהפעילות שמציע מרכז קיפוד לתושבים במסגרת התפיסה העירונית המקיימת להפחתת פסולת וקידום צריכה נבונה. אני מזמינה את התושבים להתעדכן ולהגיע לאירועים הרבים שאנו יוזמים ולהיות חלק ממהפכת אפס פסולת”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter