באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שומרי ראש חומים

שומרי ראש חומים

ביקנעם עלית הוצבו פחים חומים לפסולת אורגנית אך מפאת חוסר מקום הם ממוקמים במדרכות ומפריעים להולכי הרגל.

השבוע הוצבו ברחבי יקנעם עלית פחים למחזור פסולת אורגנית , כחלק מפרויקט הפרדת האשפה במקור, לכאורה יוזמה ברוכה של ראש העיר אך מסתבר כי לא כל התושבים מרוצים מכך. לפחי המחזור ,שצבעם חום, אין מקום במפרצים המיועדים לכך ולכן הם הוצבו על המדרכות, כפי שניתן לראות בגלריית התמונות שהעלנו בפייסבוק, דבר זה גורם להפרעה להולכי הרגל והתושבים החלו לכנות אותם “שומרי ראש” בשל העובדה שהם מוצבים בסמוך לכניסות לבתים. הצבת הפחים החומים הינה חלק מפרויקט ארצי של הפרדת פסולת במקור אליו הצטרפה יקנעם. הפרויקט הינו יוזמה של המשרד להגנת הסביבה אך נראה שמי שתכנן את הערים בארץ לא חשב כי יהיה צורך להוסיף פח נוסף ונראה כי יקנעם היא אמנם הראשונה אך לא האחרונה שתתקל בבעיה הזו. בכל מקרה, עדיין לא ברור אם בשלב זה קיים פתרון קצה לפסולת האורגנית. במשרד להגנת הסביבה החלו בתהליך ליצירת הפתרון כבר לפני כשנה כך שגם אם הוא עדיין לא מוכן, הדבר יקרה בזמן הקרוב .

פחי מחזור או שומרי ראש?

חבר המועצה, צחי דקל “כאשר תהליכי קבלות החלטות מסודרים אינם מתקיימים כרגיל בעיריית יקנעם, אז האסתטיקה והבטיחות של הרחובות בעיר נזרקים לפח. לא ייתכן שאפילו פרויקט מבורך של הפרדת זבל ומיחזורו יגרום למפגעים קשים של ניראות הרחובות וגרוע מכך – יהוו מפגע בטיחותי. אני קורא לראש העיר לאסוף את הפחים הללו עד למציאות פתרון טוב יותר להצבתם באופן בטיחותי ואסתטי ברחובות יקנעם, לרווחת התושבים”.

מעיריית יקנעם נמסר בתגובה ” “הפחים הוצבו במקום רק בימים האחרונים במטרה לתת מענה מיידי לתושבים שיוכלו לזרוק את האשפה לפח המיועד לכך בקרבת ביתם. ראש העיר סייר הבוקר (יום רביעי) עם מזכיר העירייה ומנהל התפעול בשכונות בהן מופעל הפרויקט והוא פועל למציאת פתרון כך שהפחים החומים לא יפריעו להולכי הרגל.”

יואב עציון

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter