באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שומרים על שכנות טובה

שומרים על שכנות טובה

ראשי הרשויות בעמק נפגשו לכנס שמטרתו הפגנת השכנות הטובה באזור. ראש מועצת זרזיר: “לא ניתן לקומץ קיצוניים לפגום במרקם היחסים שנוצר לאורך שנים”. אייל בצר: “אנחנו לא רוב דומם אלא רוב עם קול רועם”.

מנהיגי האזור, ראשי ישובים, אנשי דת, אישי ציבור בולטים ותושבים השתתפו בכנס הידברות שיזמו ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר וראש המועצה המקומית זרזיר, עאטף גריפאת. “לא ניתן לקיצוניים להחריב שנים ארוכות של קיום משותף, מכבד ודמוקרטי”.  לכנס הגיעו ראשי רשויות רבים מהאזור ובהם ראשי הרשויות של שפרעם, איכסאל, קרית טבעון, בסמת טבעון, מועצה אזורית מגידו, עילוט, שיבלי, כעבייה וסוועאד חמירה. כמו כן נכחו מפקד המחוז הצפוני במשטרה, ניצב זהר דביר, ראשי יישובים במועצה האזורית עמק יזרעאל, אימאמים ומנהלי בתי ספר אשר גדשו את האולם בזרזיר בו התקיים המפגש.

לא לאלימות
ראשי הרשויות בכנס בבית זרזיר. צילום: דוברות יזרעאל.

היוזמה למפגש הגיעה עוד טרם החל המבצע הצבאי, כתגובה לרצח שלושת הנערים היהודיים והנער הערבי בשועפט, במטרה להוציא מסר משותף של מנהיגי האזור כנגד מגמות האלימות וההתלהמות, קריאות הנקם וההקצנה ברחבי המדינה. במהלך הכנס, דיברו בזה אחר זה מנהיגי האזור וקראו לשמור על השכנות הטובה ושיתוף הפעולה, לגנות כל רצח באשר הוא ללא הבדל דם ודם ולהמשיך לטפח את המסגרות המשותפות של יהודים וערבים, ביניהם בית חולים העמק בו עובדים ומטופלים יהודים וערבים.

ראש המועצה האזורית אייל בצר, אמר במהלך הכנס: “מרגש לראות בהתראה מאוד קצרה את הרבים שהגיעו, גם אלו שצמים טרחו ובאו. לצערנו, אנחנו כאן בעמק יזרעאל – הרוב הדומם. באמצעי התקשורת שומעים רק את הקיצוניים ותפקידנו לבודד את הקיצוניים ולהפסיק להיות רוב דומם, אלא רוב עם קול רועם. אסור לנו לתת לקיצוניים לקבוע את סדר היום. חובתנו להגן על היצירה המופלאה שיצרנו באזור הזה, בורכנו בשכנות הזו וחובתנו להעביר מסר חד וברור– אין רוב דומם, יש רוב מדבר, מדבר שכנות טובה, שיתוף פעולה ודמוקרטיה”.

 ראש המועצה המקומית זרזיר ברך את הקהל ואמר: “לא ניתן לקומץ קיצוניים לפגום במרקם היחסים שנוצר לאורך שנים, בימים לא קלים כאלו לא קל לקיים כזו פעילות ציבורית ובכל זאת אנחנו כאן”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter