באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שומרים על המידע בכרמל

שומרים על המידע בכרמל

מידע רפואי הינו אחד מסוגי המידע הרגישים והחשובים ביותר בבתי החולים והוא מצריך שמירה ואבטחה מיוחדים כולל בדיקות ועמידה בתקנים ישראלים ובינלאומיים.

ביה”ח כרמל היה המוסד הרפואי הראשון בישראל ובכללית שנבדק והוסמך לתקן הגנת המידע החדש לארגוני בריאות ISO  27799  כבר ב-2011.

החודש עבר ביה”ח מבדק התעדה חדש כדי לבדוק האם הוא עומד בתקן והאם הכללים החדשים בתחום אבטחת המידע נקלטו והוטמעו בכרמל.

את המבדק ערך מכון בקרת האיכות של  חברת IQC  יחד עם הבודק הראשי יוסי חידקל שהגיע לביצוע המבדק.

סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית של כרמל המשמשת גם כמנהלת פורום הגנת המידע של ביה”ח יחד עם שושי לבבי מנהלת או”ש ומחשוב הציגו  לפני ועדת הבדיקה וחברי פורום הגנת המידע את עיקרי הפעילות בתחום הגנת המידע בכרמל.

“שנת 2016 היתה שנה מאתגרת במיוחד בתחום אבטחת המידה בה עברנו מתוכנת הגיליון הרפואי הקליקס לרשומה הממוחשבת החדשה הקמיליון כולל הטמעת התוכנה במחלקות השונות” עדכנה שושי לבבי.

במהלך השנה הוכנסו טכנולוגיות של כרטיסי קירבה ושודרגו ארונות תקשורת וציוד קצה רב. בנוסף שודרגו טכנולוגיות בתקשורת אלחוטית מוצפנת ומאובטחת יותר במחלקות. התבצע ארכוב א.ק.ג. בוצע פרויקט שדרוג ושיפור מצלמות אבטחה המאורכב במערכת מרכזית, עם עשרות מצלמות הפרוסות מחוץ ובתוך בית החולים.

פרויקט זיהוי מטופל באמצעות ברקוד על יידון המטופל וכל נושא ההרשאות עבר שדרוג במערכת ATD . בביה”ח כרמל קיים חדר שרתים חדיש ומאובטח ברמת אבטחה מהגבוהות ביותר עם חדר רובוט גיבוי המכיל גיבוי אוטומטי של מידע שרתי בית החולים. במחלקות האשפוז בביה”ח וגם ביחידות המנהלתיות ישנם נאמני הגנת מידע הדואגים לשמירת המידע עדכונים והכשרות בתחום הגנת המידע . צוות הבדיקה של מכון בקרת האיכות יצא לבדיקה מקיפה בביה”ח. הוא סייר במחלקות השונות, בדק את איכות אבטחת המידע ברשומות הרפואיות בדק את משרד הקבלה וחדר במיון באופן הטיפול במסמכים הרפואיים. סייר בחדר השרתים ובדק מקרוב גם את אופן גריסת הניירת הרפואית. בתום ובסיכום יום המבדק המפרך סיכם הבודק הראשי יוסי חידקל ואמר  ” עברתי מחלקה מחלקה וההתרשמות שלי מאוד חיובית. רואים כאן  עבודה מאוד מקצועית וגם במחלקת משאבי אנוש הכל מאוד מסודר. התרשמתי שהעבודה אינה רק לצורך המבדק אלה כחלק מהתרבות הארגונית של כרמל, גיליתי צוות עם מודעות מאוד גבוה של אבטחת מידע זה לא מובן מאליו. צוות ביה”ח כרמל אתם מאוד טובים תודה על השקיפות והשת”פ המצוין” , סיכם מר חידקל.

תקן אבטחת המידע לתקן ISO – 27799 נכנס כסטנדרט מחייב בארגוני בריאות והוא תקן חובה בבתי חולים לצורך קבלת רישיון והוא גם מחייב את ספקי הציוד הגדולים במערכות הבריאות.

בפורום הגנת המידע של ביה”ח כרמל חברים, סגן מנהל ביה”ח ד”ר גיל לביא, מנהל משאבי אנוש אהוד פקלר, מנהל הביטחון ניר רוגר, מנהלת השירות הסוציאלי הדס בן שלמה, מנהלת הרשומות הרפואיות שלומית אלזון, מנהל הלוגיסטיקה עוז יאיר, מפקחת הסיעוד אתי דורי, מנהל המשק קובי ליכטהויז, דניאל פוליקר, ושלומי חיות ראש צוות התמיכה המיחשובית.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter