באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שובם של קווי הלילה

שובם של קווי הלילה

גם הקיץ יוכלו צעירי האזור לצאת לבלות ולחזור הביתה בשלום במחיר נסיעה רגילה בתחבורה ציבורית, כי שירות האוטובוסים הלילי חוזר לעבוד גם באמצע השבוע. 

החל מ-28.6, יפעיל משרד התחבורה את “קווי הלילה” – שירות אוטובוסים לילי המוביל צעירים בחופשת הקיץ למוקדי הבילוי ובחזרה. קווי הלילה הפועלים במהלך השנה בסופי השבוע בלבד, יופעלו בחופשת הקיץ בלילות א’-ה’ ומוצ”ש.

קו 191  יצא מקרית טבעון לרמת ישי בשעות -22:45, 23:45, ויחזור בשעות: 00:30, 01:30.

קו 193, יצא מעפולה, דרך טבעון, לחיפה וקו 190 יצא מיקנעם, דרך טבעון, לחיפה (מומלץ לבדוק את מסלולי וזמני הקווים באתר האינטרנט או במוקד 8787*) והכל במחיר נסיעה רגילה באוטובוס או באמצעות כרטיסי הנסיעה, הכרטיסיות וה”חופשי חודשי” של שעות היום.

בחמש השנים האחרונות, מאז פעלו קווי הלילה, חלה ירידה משמעותית בשיעור תאונות הדרכים בהן היו מעורבים נהגים צעירים.

לאחרונה פורסם מחקר שנערך ע”י מרכז המידע והמחקר של הכנסת ומצא כי קווי הלילה מסייעים בהפחתת מספר תאונות הדרכים והנפגעים. עוד נמצא שבקווי הלילה נוסעים מדי שבוע בחודשי הקיץ כ-52 אלף נוסעים. מתוכם 10,000 נהגים. כלומר קווי הלילה מורידים מהכבישים 10,000 נהגים שאיתם היו יכולים לנסוע עוד כ-40-30 אלף נוסעים, וחוסכים מהם הסתכנות בנהיגה בשכרות לאחר בילוי.

ראש מועצת קרית טבעון מר דוד אריאלי שיבח את יוזמי הפרויקט ואמר: “קווי הלילה הם שירות מבורך לבני הנוער, סטודנטים וצעירים במהלך החופשה”.

ראש העיר יקנעם עלית מר סימון אלפסי: “הפעלת הפרויקט ביקנעם היא שירות מצוין עבור בני הנוער שלנו שיוכלו לצאת לבלות וליהנות בחופשת הקיץ, וזאת מבלי לדאוג כיצד יחזרו לביתם, מה שיאפשר  גם להוריהם לישון יותר בשקט. בזכות הפרויקט הכבישים יהיו גם פחות עמוסים מה שיאפשר גם להגיע הביתה באופן יותר בטוח וגם יותר מהר. אני קורא לבני הנוער לשמוח ולבלות בחופשת הקיץ, אך גם ובעיקר להיות אחראיים לעצמם, לחברים עימם הם מבלים ולמשפחתם, ולהימנע משתיית אלכוהול. צאו לכייף ושובו הביתה בשלום.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter