באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שדה התעופה יחזור לעמק?

שדה התעופה יחזור לעמק?

שדה התעופה הבינלאומי המשלים לנתב”ג אמנם לא יוקם במגידו אך בהחלט יתכן כי הוא יוקם ברמת דוד וזאת לאחר שכבר הוחלט כי הוא יוקם בנבטים. הסיבה, תשתיות תעופתיות מסובכות באזור נבטים. 

שדה תעופה
בסיס רמת דוד בטקס קריאת שם הבסיס ע”ש עזר וייצמן. צילום: דובר צה”ל

מפנה נוסף בסאגה הבלתי נגמרת של הקמת שדה תעופה בינלאומי משלים לנתב”ג. לאחר שהוחלט לרדת מאופציית מגידו ולהקים את שדה התעופה בנבטים מסתמן מהפך נוסף אשר עלול להחזיר את שדה התעופה לעמק והפעם לרמת דוד. כזכור, תכנן משרד התחבורה להקים שדה תעופה בינלאומי במנחת מגידו דבר שעורר התנגדות עצומה ברחבי העמק אשר הובלה על ידי ראש המועצה האזורית מגידו, חנן ארז. ההתנגדות הציבורית גרמה למשרד התחבורה לשקול את הנושא מחדש ולבסוף הוחלט להעביר את שדה התעופה לנבטים.

אופציית רמת דוד עלתה עוד בתחילת הדרך כאחת האופציות המועדפות ויתרונה הברור מבחינת המדינה הוא התשתיות הקיימות בשדה התעופה הצבאי שבמקום אלא שכשהנושא נידון הוא נתקל בהתנגדות גורפת של חיל האויר ולכן האופציה של רמת דוד נזנחה ואילו עתה היא הועלתה מחדש על ידי מנהל רשות התעופה האזרחית (רת”א), גיורא רום. בכנס התעופה האזרחית במכון פישר. לדבריו של רום , רת”א כבר הכינה מסמך מפורט ליישום הקמת שדה התעופה ברמת דוד, שהועבר למקבלי ההחלטות. הסיבה למפנה לדבריו של רום הינה התשתיות התעופתיות בנבטים שבהן יש סכנה בטיחותית לתעופה אזרחית.

מהמועצה האזורית עמק יזרעאל נמסר בתגובה: “המועצה האזורית עמק יזרעאל מתנגדת להקמת שדה תעופה משלים לנתב”ג בעמק יזרעאל והובילה את תהליך קידום שדה התעופה המשלים לנתב”ג בנבטים שבדרום הארץ. משרד התחבורה קיבל החלטה בנושא והמליץ לממשלת ישראל להקים את השדה בנבטים. ההחלטה בממשלה טרם התקבלה עקב התנגדות משרד הבטחון והצבא. המועצה האזורית תמשיך ללחוץ, לשכנע ולגרום לכך ששדה התעופה לא יוקם בעמק היפה שלנו”
 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter