באנר עליון
באנר עליון

שדה התעופה: יוקם שדה תעופה בצמוד לבסיס

שדה התעופה: יוקם שדה תעופה בצמוד לבסיס

וועד הפעולה נגד שדה התעופה ברמת דוד טוען כי מסתמנת החלטה להקים נמל תעופה בינלאומי לצד בסיס האוויר ולא במקומו – מה שיגביר עוד יותר את הרעש והזיהום.

וועד הפעולה נגד הקמת שדה תעופה בעמק נפגש בשבוע שעבר לראשונה מאז הקמת הממשלה. בפגישה נכחו נציגים מיישובי המועצה האזורית עמק יזרעאל, מגידו, יקנעם, עפולה ורמת ישי. חברי הוועד ציינו כי לאור מינויו החוזר של ח”כ ישראל כץ לשר התחבורה, יש סכנה אמיתית שהתוכנית להקצת שדה תעופה בינלאומי בעמק תתממש. הוועד החליט לעורר מחדש את דעת הקהל ואת מקבלי ההחלטות ברשויות המקומיות, בכנסת ובממשלה כנגד התוכנית.

רמת דוד
בסיס רמת דוד, צה”ל דורש שיישאר במקומו. צילום: דוברות עמק יזרעאל

כזכור, עוד לפני הבחירות הכלליות, במהלך הקיץ והסתיו של שנת 2014, התעוררה מחאה רחבה כנגד כוונת הממשלה להקים נמל תעופה בינלאומי במקומו של בסיס האוויר של רמת דוד, אשר שיאה הגיעה להפגנה של מאות אנשים במספר צמתים בעמק יזרעאל. גם במליאות המועצות השונות ההתנגדות לתוכנית צברה תאוצה, כאשר כמעט כל רשות מקומית באיזור נרתמה לבחון מבחינה מקצועית את השלכות הקמתו של נמל תעופה בינ”ל בעמק יזרעאל, וחלקן אף הקציב לכך תקציב בספרי התקציב שאושרו ל-2015.

מערכת הבחירות הכלליות שפרצה באופן בלתי צפוי בסוף השנה שעברה קטעה את רצף הפעילות, וכעת בוועד נרתמו לחידוש ההתנגדות לתוכנית, וזאת נוכח מינויו מחדש של ח”כ ישראל כץ לתפקיד שר התחבורה, מתוך חשש שהוא יקדם בכל הכח את התוכנית.

מוועד הפעולה נמסר כי “כעת מסתמנת כוונה להקים נמל תעופה בינ”ל לצד בסיס האוויר, עקב התנגדות חיל האוויר לבטל את הבסיס הצפוני. אם כך יהיה, הרי שמפגעי הרעש והזיהום רק יגברו. וכל זאת בנוסף להכשרתו של שדה התעופה במגידו לטיסות פנים ארציות  מינויו של כץ לתפקיד שר התחבורה והמוניטין שלו כ’בולדוזר’ מהווה סכנה אמיתית שהתוכנית הזו תתממש. בדעתנו לעורר מחדש את דעת הקהל ואת מקבלי ההחלטות ברשויות המקומיות, בכנסת ובממשלה כנגד התוכנית הזו, שעלולה להרוס את מרקם החיים של עמק יזרעאל ההיסטורי”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter