באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: שלום לפסולת

רמת ישי: שלום לפסולת

ערימת פסולת שכללה תחנות אוטובוס ישנות ורסיסי זכוכית פונתה מסמטת ההדר לאחר כחודשיים. הפינוי נעשה לאחר הגעת פקח של המשטרה הירוקה למקום. גיא זקס שפעל מול המשרד להגנת הסביבה: “ רחוב סמטת ההדר אינו יכול להיות החצר האחורית של רמת ישי”.

חדשות YCOM: ערימת הפסולת שעמדה במשך חודשיים בסמטת ההדר פונתה לאחרונה וזאת לאחר פניות של תושבים ושל חבר המועצה גיא זקס הן  למועצה, והן אל המשרד להגנת הסביבה והמשטרה הירוקה. המפגע שפונה כלל תחנות אוטובוס ישנות, בטונדות גדולות ואלפי רסיסים של זכוכית בשטח, אשר בסמוך לו הציבה מועצת רמת ישי שלט איסור על השלכת פסולת.

המשטרה הירוקה
ערימת הפסולת בסמטת ההדר. צילום: גיא זקס.

תחנות האוטובוס הישנות שהושלכו ברחוב סמטת הלוטם כללו את מבנה התחנות עצמן, בטונדות ואלפי רסיסים של זכוכית שפוזרו בשטח, אשר למרבה האבסורד בסמוך לו הציבה המועצה שלט איסור על השלכת פסולת. התושבים פנו לחבר המועצה זקס, אשר לטענתו פנה בכתב למנכ”ל המועצה, עוזי פריד, ולאחר שלא נענה פנה למי שכיהן אז כסגן שר, ח”כ אופיר אקוניס מהליכוד, אשר היה ממונה בממשלת המעבר על המשרד להגנת הסביבה, ובשבוע שעבר מונה לשר במשרד התקשורת.

יומיים לאחר הפנייה לסגן השר אקוניס, הגיע למקום פקח של המשטרה הירוקה אשר התריע על המצב בפני המועצה. לאחר שיחה נוספת בין חבר המועצה זקס למנכ”ל המועצה פריד, והתכתבות במייל ביניהם בנושא, אשר העתקים ממנה נשלחו לתושבים, הבטיח המנכ”ל לפעול להטלת קנסות גבוהים על הקבלן עבור כל יום שבו הפסולת נותרה המקום, מה שהביא בסופו של דבר לפינוי המפגע ולניקוי השטח.

זקס: “ראשית אני רוצה להודות לשר אופיר אקוניס, אשר בשבתו בממשלת המעבר כסגן שר הממונה על הגנת הסביבה, נענה מייד לפנייתי בנושא והפעיל את מחוז הצפון של המשרד ואת המשטרה הירוקה להגיע למקום. אני מודה גם למנכ”ל המועצה פריד, אשר אמנם באיחור הבין כי רחוב סמטת ההדר אינו יכול להיות החצר האחורית של רמת ישי, אולם מוטב מאוחר מאשר לעולם לא”.

ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר, ודוברו נועם רגב, בחרו שלא להגיב לידיעה

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter