באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: שכבה ג’ הושבתה על ידי ההורים במחאה על אירועי אלימות בבית הספר

רוני, אחד ההורים וממובילי המאבק: “לא יכולנו לעבור לסדר היום, זה לא אישי נגד המנהלת”. בכיר בוועד ההורים: “זו לא הדרך, יש שיפור באקלים הבית-ספרי”. רק תשעה ילדים בשכבה הגיעו ללמוד ביום שישי לפני שבועיים.

שכבה  ג’ בבית הספר “ארזים” ברמת ישי הושבתה ביום שישי לפני שבועיים במחאה על אירועי אלימות בתוך השכבה, על ידי ההורים שלטענתם הבעיה אינה מטופלת כיאות על בית הספר. חשוב להדגיש כי ההשבתה לא נעשתה על ידי וועד ההורים של השכבה, אלא כיוזמה של הורים בשכבה אשר סחפה איתה את כל ההורים כמעט: רק תשעה תלמידים מהשכבה הופיעו ללימודים באותו יום שישי.

רוני, ממובילי המאבק: “לא יכולנו עוד לעבור לסדר היום של העניין הזה, הבעיה אינה מטופלת מספיק על ידי בית הספר. לא יכול להיות מצב שבו ילדים יפחדו במהלך ההפסקות לצאת מהכיתות מחשש שירביצו להם, יודעים בדיוק מיהם הילדים הבעייתיים. חשוב לי לציין כי ההשבתה אינה אישית נגד המנהלת, ואין לנו עניין לעשות יותר מדי רעש בנושא. ההשבתה היא מחאה שנועדה להעביר את המסר נגד חוסר הטיפול המספק בבעיה, ואני מקווה שהמסר עבר”.

בעוד שבית הספר לא מסר תגובה, גם במערכת הפוליטית של רמת ישי לא נשארו אדישים למקרה. חבר המועצה והמתמודד על ראשות מועצת רמת ישי, עופר בן אליעזר, אמר בתגובה: “האלימות בבית הספר לא טופלה ואינה מטופלת בשנים האחרונות בצורה מערכתית, ההורים הביעו את דעתם הפעם בצורה נחרצת ופומבית. אני מברך את ההורים על יוזמתם, שהיא צעד חשוב בדרך להכרה של המערכת בבעיה ולנקיטת פעולות לטיפול בה. כחבר מועצה אני פועל מזה שנים לבנייתה של תוכנית מערכתית שכוללת את כל הגורמים ובראשם הנהלת בית הספר, ולצערי אני לא רואה בנמצא שום תוכנית כזו”.

גם גיא זקס, יו”ר תנועת “עתיד” רמת ישי, אשר לפני בחירות 2003 כיהן כרכז סדר היום של וועדת החינוך ביישוב, אמר: “כל הכבוד להורים שנלחמים על ביטחון ילדיהם בחינוך שלנו. חסרה מאוד היד המכוונת של המועצה בעניין הזה, כמו בעניינים רבים אחרים ברמת ישי. כשדיברתי על האלימות בחינוך לפני בחירות 2003, התקשרו אלי מבית הספר לנזוף בי וטענו ש’אין אלימות’.

“כשהייתי בוועדת החינוך, הבאתי הצעה להנהגת פרויקט ומנגנון גישור בבית הספר. חמש שנים זה לא יושם, וכעת כבר שנתיים שאין וועדת חינוך ביישוב. השנה יש בידינו הזדמנות להחליף את השלטון הבינוני והמדשדש שלנו במנהיגות לעתיד חדש, גם בחינוך, ואני מאמין שנעשה זאת”.

בכיר בוועד ההורים של בית הספר לא מסכים עם הדרך: “עד לפני שנה עמדת בית הספר אכן היתה שאין אלימות בבית הספר, אבל השנה דברים השתנו. ישנה מערכת מעקב סטטיסטית ממוחשבת לניטור אירועי אלימות, וכן הוקמה וועדת אקלים בית ספרי בין ההורים לבין בית הספר. הצעדים הללו הם צעדים ראשונים בדרך לשיפור שישנו באקלים הבית-ספרי. הבעיה ידועה, השבתה היא לא הדרך”. מן המועצה לא נמסרה תגובה עד לסגירת הגליון.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter