באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: שאלה של רווחה

רמת ישי: שאלה של רווחה

חברי מועצת רמת ישי מתלוננים על תפקוד לקוי של מחלקת הרווחה ביישוב כשלשם שינוי הבקורת חוצה מפלגות פוליטיות. נסים גליקו: ” יש כאן אנשים שאין להם אוכל לשבת”

בקורת מקיר אל קיר במליאת רמת ישי על תפקודה של מחלקת הרווחה ביישוב כשראשון המתלוננים הינו יו”ר וועדת הרווחה, נסים גליקו אשר העלה את תפקוד המחלקה לסדר היום של ישיבת המליאה האחרונה. לדבריו של גליקו המחלקה אינה מתפקדת כראוי ולא ביצעה אפילו את החלטות הוועדה שנרשמו בפרוטוקול במהלך הישיבות. גליקו: “הפרוטוקול אינו מיושם כלל ולא מדובר בעניין טכני בלבד מכיוון שאנשים נפגעים פה ואלה הם האנשים החלשים ביותר בחברה. נזקקת אחת חיכתה לתשובה במשך שבועיים מבלי שהרווחה תיצור עימה קשר אחרי שהבטיחו לה תשובה תוך כמה ימים, יש כאן אנשים שאין להם אוכל לשבת”.

רמת ישי
נסים גליקו, קובל על תפקוד מחלקת הרווחה.

ממלא מקום ראש המועצה, יונתן הירשפלד: “אני באופן אישי מעולם לא נזקקתי לרווחה אבל הלכתי עם נסים לביקורי בית ואני חושב שמחלקת הרווחה חייבת לתת תשובות מהר יותר. גם “לא” זו תשובה, לדעתי חייבים לעשות איזה שהוא פולו-אפ ואי אפשר לתת לאנשים לחכות”

חבר המועצה, גיא זקס: “אנחנו מוציאים אלפי שקלים על אפליקציה ונמצאים על הענ”ן אבל מפספסים את האנשים. יש פה מחלקת רווחה שלא זזה ואנחנו קולטים עובדים חדשים בדוברות, עוזרת לראש המועצה ומנכ”ל במקום לקלוט עובדים במחלקת הרווחה. לדעתי נדרשת פעולת רענון וניעור של המחלקה הזו כדי שיתחילו לתת מענה לאוכלוסייה הקשה הזו. לא כולם ברמת ישי הם ברמה סוציו-אקונומית 8, יש כאלה שהם מינוס שמונה”.

חברת המועצה, ליבי אלקריף הסכימה עם הדברים: “גילוי נאות, יש לי עניין משפחתי עם הרווחה אך אני לא מתייחסת אליו אלא לכך שתושבים רבים פנו אליי. יש פה התנהלות שחוזרת על עצמה לפיה מחלקת הרווחה אינה חוזרת לאנשים עם תשובות. לפחות במקרה אחד פניתי אל עפר ורק אז העניין טופל”

ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר: “את לא מכירים את עבודת הרווחה ואת חוקי משרד הרווחה. עומס העבודה על מחלקת הרווחה הוא בלתי מתקבל על הדעת ויש גם מקרים הפוכים מאלה שהועלו כאן. אני אביא את מנהלת המחלקה לישיבת המועצה על מנת שניתן יהיה לשאול אותה שאלות”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter