באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: קיצוץ ברווחה

רמת ישי: קיצוץ ברווחה

חבר המועצה ניסים גליקו, יו”ר וועדת הגמלאים ברמת ישי תוקף נמרצות את תקציב המועצה שאושר לאחרונה: “קיצוץ תקציבי הרווחה ב-22% בתקציב – זה כיסוח של הרווחה ומכה לנזקקים ביישוב”

חבר מועצת רמת ישי, ניסים גליקו, מסיעת “נתיב חדש”, המשמש כמרכז ענייני הרווחה באופוזיציה, יו”ר וועדת הגמלאים במועצה וחבר בוועדת ההנחות בארנונה, תוקף השבוע את סדר העדיפויות התקציבי של המועצה כפי שהשתקף בתקציב המועצה: “זהו סדר עדיפות מעוות ולכן הצבעתי נגדו”.עוד מוסיף גליקו: “הגדלת משכורות, אגרות, ארנונה, קנסות, לעומת עלייה מזערית בחינוך וכיסוח הרווחה – זה סדר עדיפות מעוות של המועצה, ולכן הצבעתי נגד התקציב”.

רווחה
נסים גליקו. תצלום: יח”צ

בתקציב שאושר, ישנה תוספת של 1.84% בלבד מסך התקציב שהופנתה לעלייה בתקציב החינוך, ירידה של 22.38% בתקציב הרווחה לעומת תקציב הרווחה בשנה שעברה, על אף עלייה של 7.74% בהעברות הממשלה לנושאי רווחה אל המועצה המקומית רמת ישי, וכן שורה של גזירות: עלייה בארנונה, באגרות השילוט (150% יותר), בקנסות החניה המתוכננים (620% יותר). גם המשכורות בתקציב עלו ב-6.47%, כאשר משכורת ראש המועצה גדלה ב-10% בשנתיים האחרונות במצטבר, וכן בוטלו או צומצמו משרות בחינוך וברווחה לטובת הגדלת משרות במנגנון הפקידותי (215% עלייה בהוצאות שכר מינהלה).

 גליקו: “קיצוץ תקציב הרווחה ב-22% – זה כיסוח של הרווחה ומכה קשה לנזקקים ביישוב, שפונים אלי כל העת בבקשות לסיוע. הגדלת משכורות, אגרות, קנסות חניה, לעומת עלייה מזערית בחינוך וכיסוח של הרווחה – זה סדר עדיפויות שאי אפשר היה להצביע בעדו, וזו בשורה רעה מאוד לתושבי רמת ישי בשנה הקרובה”.

“גם חבר המועצה גיא זקס תוקף את תקציב המועצה: “בחמש שנותי כחבר מועצה, מעולם לא ראיתי תקציב כל כך גרוע.”לצד עלייה מזערית של 1.84% מכלל התקציב שהופנתה לחינוך, ישנה עלייה של 150% בהכנסות המועצה מאגרות שילוט ועלייה מטורפת של 620% בהכנסות המתוכננות של המועצה מקנסות חנייה – וזו כבר תחיבת היד לכיסו של הציבור. זקס מוסיף “את הצעתה המנומקת והמאוזנת של סיעת עתיד רמת ישי בראשותי, לתקצוב הקטנת כיתות צפופות, הגדלת תקציב מלגות לסטודנטים, לסבסד הסעות תלמידי חטיבה עליונה שאינם בבי”ס קולט ועוד – כמובן הקואליציה דחתה ברוב קולות”.

 ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר ודוברו, נועם רגב, בחרו שלא להגיב לידיעה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter