באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: צו פינוי לאסבסט במתחם עוף העמק

רמת ישי: צו פינוי לאסבסט במתחם עוף העמק

הוצא צו פירוק למתחם עוף העמק והאסבסט השבור אשר היווה סכנה לתושבים יפונה מהמקום כבר בימים הקרובים וזאת לאחר למעלה משנה בה האסבסט נמצא במרחק מטרים ספורים מבתי התושבים.

המשרד להגנת הסביבה הודיע השבוע כי הוצא צו פינוי לאסבסט השבור הנמצא במתחם עוף העמק וזאת לאחר למעלה משנה בה נמצאות כמויות גדולות של אסבסט שבור במרחק מטרים בודדים מבתי המגורים ברחוב האורן ורחוב האלון כפי שפורסם לראשונה באתר YCOM כבר בחודש אפריל השנה.

סרטן המזתליומה
לוחות אסבסט שבורים במתחם עוף העמק

סיבי האסבסט מוגדרים על ידי משרד הבריאות כמסרטן ודאי ולמעשה הם מהוים גורם לסרטן מסוג מזתליומה הידוע כאחד מסוגי הסרטן האלימים ביותר. הסיבים עשויים לנוע ברוח למרחק של למעלה מקילומטר בשל משקלם הנמוך והם מסכנים את כל סביבתם ובעיקר פוגעים בילדים וזקנים.

הכניסה אל המתחם הינה פשוטה ולמעשה ניתן להכנס מהשער הראשי אשר נחסם בחלקו. כל שיש לעשות הוא לדלג מעל קיר שגובהו כמטר. המקום השני דרכו ניתן להכנס הינו גן שוספי אשר משמש כגן משחקים עבור ילדים. מיד בכניסה נתקלים במראות הרס הרצפה זרועה בזכוכיות שבורות ונראה כי כמעט כל דבר בעל ערך הוצא מהמפעל. אפילו המכסים של בורות הביוב הוסרו מה שיוצר בורות מסוכנים אליהם עלולים ליפול ילדים אשר עלולים להכנס אל המתחם.

אלי לבן, מבעלי המתחם ” אכן קיבלנו אישור לפנות את המתחם והקבלן יתחיל לעבוד בימים הקרובים. סגרנו גם עסקה עם אתר פינוי אליו נפנה את האסבסט” לגבי הפרצות אמר לבן ” הקבלן שיעבוד במקום יסגור אותו כך שגם בעיה זו תפתר”

ראש מועצת רמת ישי עפר בן אליעזר ודוברו נועם רגב בחרו שלא להגיב לידיעה אך לידיעה שפורסמה בנושא באתר YCOM בחודש אפריל השנה הם הגיבו במילים הבאות “היזמים הפרטיים בעלי המקום מבצעים בחודשים האחרונים פעולות פירוק למפעל תחת השגחה ופיקוח של המשרד לאיכות הסביבה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter