באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: פורים יקר

רמת ישי: פורים יקר

חבר המועצה גיא זקס טוען כי אירועי פורים ברמת ישי הם יקרים מאוד ולא מאפשרים לכל הילדים להשתתף בחגיגה. בן אליעזר בתגובה: “אין תלמיד שיש לו בעיה כספית ולא מקבל פתרון

מליאת המועצה ברמת ישי דחתה את הצעתו של חבר המועצה גיא זקס להוזלת אירועי פורים בישוב. זקס טען כי אירועי פורים בישוב הינם יקרים ומכבידים מאוד על כיסם של ההורים והציע כי המועצה תסבסד את מסיבת פורים היישובית כך שכל כרטיס יעלה 20 ₪ למשתתף וכי המועצה תורה לבית הספר היסודי לממן את הציוד הנדרש לקרנבל פורים שנמשך בכל משך שבוע חג הפורים, כך שלא יועמסו הוצאות נוספות על הורים, אשר חלקם ידם אינה משגת את הציוד הדרוש.

פורים
גיא זקס, יקר לו 160 שקל.

זקס: “שילמתי מחיר מלא עבורי ועבור אשתי למסיבת פורים יישובית, כאשר כרטיס זוגי במכירה מוקדמת עולה 160 ש”ח. אני אומר מראש – איני מבקש שום הנחה עבור הכרטיסים שכבר שילמתי עבורם, אולם מחיר זה יקר לכל הדעות, ועל המועצה והמתנ”ס לצמצם עלות זו עבור התושבים, שלא כולם משגת סכומים אלו.

זאת ועוד, אירועי פורים בבית הספר היסודי מצטיינים ביצירתיות וחגיגיות מבורכת, אולם בנוסף ליום החג עצמו עבורו רכשו הורים רבים תחפושות יקרות, הם נדרשים לשלם עוד על ציוד לשבוע פורים – ושוב, תלמידים שהוריהם אינו במצב כלכלי משופר עלולים להיות מקופחים או לא משותפים בפעילויות. אני מציע כי המועצה תסייע הן למתנ”ס והן לבתי הספר לסבסד את העלויות הללו, אשר אינן יקרות עבור גוף ציבורי המתהדר בעודף תקציבי מדי שנה. כך ייעשה לתושבים אשר המועצה חפצה ביקרם”.

ראש המועצה, עפר בן אליעזר התנגד להצעה: “זו הצעה פופוליסטית. אירועי המועצה שנעשים לקהל הרחב הם אירועים שהמתנ”ס עושה בעזרת ועדת התרבות שיושבת וחושבת על הכל מכל וכל. בנוסף לכך, אנחנו מסבסדים את האירועים האלה מתקציב המועצה בלמעלה מ- 370 אלף ₪ ולכן ההחלטה על מחיר הכרטיס, מה המופע ומה נותנים שם שכולל מסיבה עם אוכל, הופעות, אלכוהול וכו’. כמובן שאפשר לעשות גם מסיבה ב-30 ₪ ולהביא את קוקי הליצן. בכל מקרה, מי שיש לו בעיה של כסף מוזמן להגיע לועדת ההנחות של המתנ”ס ולקבל כרטיסים מוזלים.

לגבי בית הספר, מי שקובע מה עושים שם זו מנהלת בית הספר בשיתוף ועד ההורים. ועד ההורים שותף מלא במה שקורה לרבות זה שהוא שותף לועדת חינוך. אין תלמיד שיש לו בעיה כספית ולא מקבל פתרון ואין משפחה שיש לה בעיה ולא מקבלת עזרה. מעבר לכך, הנהלת בית הספר לא כפופה אלינו ואנחנו לא יכולים להנחות אותה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter