באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: מה קורה בבית ספר ארזים?

רמת ישי: מה קורה בבית ספר ארזים?

דרוג מדלן של בתי הספר אשר פורסם בשבוע שעבר מראה כי חטיבת הביניים ‘היובל’ שברמת ישי נמצאת במקום טוב אלא שכשמביטים בתוצאות בית הספר היסודי ‘ארזים’ המצב עגום. דור העתיד של רמת ישי.

ראש מועצת רמת ישי, עופר בן אליעזר, הכריז במערכת הבחירות שלו כי ישים את החינוך בראש סדר העדיפויות, אלא שהצהרות לחוד ותוצאות לחוד. דרוג מדלן של בתי הספר בארץ שופך מים צוננים על ראשה של מערכת החינוך בישוב. דירוג מדלן מבוסס על דירוג ההישגים במקצועות הליב”ה בבחינות המיצ”ב שנערכו בשנים 2009 עד

דרוג מדלן
בית הספר ארזים. תוצאות לא מספיק טובות.

2012. דוח המיצ”ב מורכב משני חלקים: מבחני הישגים, ושאלוני אקלים . מבחני ההישגים נועדו לבחון באיזו מידה עומדים התלמידים ברמת הדרישות המצופה בארבעת מקצועות הליבה: שפת אם, מתמטיקה, מדע וטכנולוגיה ואנגלית. בדו”ח המיצב מצוין המיקום היחסי של ממוצע הציון בבית הספר ביחס לבתי הספר בארץ.

דרוג מדלן הכלל ישובי של רמת ישי הינו 76, ציון הנחשב לבינוני אלא שמבט עמוק יותר אל הנתונים יגלה שונות גדולה בין הישגי תלמידי בית הספר היסודי ‘ארזים’ לבין הישגי תלמידי חטיבת הביניים ‘היובל’. מדד מדלן של בית הספר ‘ארזים’ הינו 68. ציון מאכזב עבור ישוב בעל אוכלוסיה חזקה כמו רמת ישי. בחטיבת הביניים ‘היובל’, הישגי התלמידים טובים הרבה יותר ודרוג מדלן הינו 93, ציון טוב לכל הדעות. בכל מקרה, נראה כי החלפת המנהלת בבית הספר היסודי אשר נעשתה על ידי בן אליעזר, אינה מוכיחה את עצמה.

גם רמת האלימות בבית הספר ‘ארזים’ גבוהה באופן משמעותי מרמת האלימות בחטיבת הביניים ‘היובל’ וזאת למרות שבדרך כלל רמת האלימות עולה בחטיבת הביניים עקב השתוללות ההורמונים של התלמידים. למרות זאת הצליחו ב’היובל’ להגיע לרמה נמוכה בה רק 10% מהתלמידים מדווחים כי חוו אלימות בעוד שבבית הספר ‘ארזים’ דיווחו 23% מהתלמידים על אלימות כלפיהם.

דרוג מדלן ודרוג האלימות אולי מסבירים את רמת שביעות הרצון של הילדים מבית הספר. 72% מתלמידי חטיבת הביניים ‘היובל’ טוענים כי טוב להם בבית הספר לעומת 58% בלבד מתלמידי בית הספר ‘ארזים שטוענים זאת. המחיר הוא כנראה רמת שחיקת המורות, 67% מהמורות בחטיבת הביניים דיווחו על שחיקה לעומת 31% בלבד ממורות בית הספר ‘ארזים’ החשות שחוקות.

ראש מועצת רמת ישי,עופר בן אליעזר ודוברו, נועם רגב, בחרו שלא להגיב לידיעה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter