באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: ללא רשיון

רמת ישי: ללא רשיון

31% בלבד מהעסקים הרבים שברמת ישי צלחו את מסלול רישוי העסקים ומחזיקים ברשיון עסק תקף. בן אליעזר: “הפרדוקס הוא שאי אפשר להוציא רשיון עסק לפני שהעסק קם, העסק צריך לעבוד כדי להוציא לו רשיון”.

חדשות YCOM: רק 31% מהעסקים ברמת ישי הינם בעלי רשיון עסק, כך נודע בישיבת המליאה שנערכה בשבוע שעבר, בעקבות שאילתא של חבר המועצה דב ברקאי. כידוע ברמת ישי קיימים לא מעט עסקים בשל אזור התעסוקה המפותח אך ישנם גם לא מעט עסקים מדרום לכביש 75, בעיקר באזור רחוב הדקל.

רמת ישי
אזור התעסוקה, רק ל-31% מהעסקים יש רשיון.

חבר המועצה, דב ברקאי: “הנתון הזה נראה לי נמוך, האם אפשר לדעת מה מצבנו ביחס לרשויות אחרות?”

היועץ המשפטי, עו”ד אפי קיזל: “אין שרירות לב של הרשות בקבלת רשיון עסק. כשבא אדם הוא צריך לקבל צ’ק ליסט סגור, שאם הוא עומד בכל הסעיפים, הוא יקבל רשיון עסק”

חבר המועצה, גיא זקס התייחס אף הוא לנושא: “להעדרו של רשיון עסק, בין היתר יש השלכה על בטיחות. מכיוון שרשיון עסק זה בין היתר גם כיבוי אש וכו’. אני לא יודע אילו עסקים לא השלימו את רשיון העסק אבל אם יש עסקים שמאכלסים מאות משתמשים כמו מקומות בילוי, יש פה סכנה וכבר קרו מקרים במדינת ישראל. ואז מתחילים לחפש מי אשם ואיזו וועדת חקירה צריך להקים”.

ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר: “אחוז העסקים בעלי הרשיון ברמת ישי, הינו כ- 31%. כל העסקים האחרים נמצאים בשלב כזה או אחר של קבלת רשיון. אין לנו נתונים לגבי מה קורה ברשויות אחרות בנושא, אבל אני כן יודע לגבי כל עסק באיזה שלב הוא נמצא. הפרדוקס הוא שאי אפשר להוציא רשיון עסק לפני שהעסק קם, העסק צריך לעבוד כדי להוציא לו רשיון”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter