באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: לא קולטים

רמת ישי: לא קולטים

בניגוד להצהרת ראש מועצת רמת ישי לפיה מי שמונע מתלמידי רמת ישי ללמוד בבית הספר ‘העמק המערבי’ שבקיבוץ יפעת, היא המועצה האזורית עמק יזרעאל. טוענים במועצה האזורית כי מדובר בהחלטה משותפת.

המועצה האזורית עמק יזרעאל הודיעה השבוע כי תלמידי רמת ישי אינם נקלטים בבתי הספר התיכון ביפעת ובנהלל בשל החלטה משותפת של שתי הרשויות וזאת הניגוד להצהרתו של ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר, לפיה מדובר בהחלטה של המועצה האזורית. בן אליעזר חזר על אמירתו זו מספר פעמים במהלך ישיבת המליאה שנערכה בשבוע שעבר וזאת לאחר שחברת המועצה יפעת וקנין ומספר הורים טענו כי דווקא מועצת רמת ישי היא המונעת את הרישום לבתי הספר הללו.

חברת המועצה, יפעת וקנין: “היה יום פתוח בבית הספר ‘העמק המערבי’ ביפעת ואני שאלתי באופן אישי את מנהלת מחלקת החינוך של המועצה האם יש אפשרות לילדי רמת ישי לבוא ולהרשם והיא אמרה לי במפורש שלילדי רמת ישי ההרשמה סגורה”.

רמת ישי
בן אליעזר, מוכן לכתוב מכתב.

חבר המועצה גיא זקס: “יש שלושים מקומות פנויים ביפעת ואין שום סיבה שתלמידי רמת ישי לא יוכלו להרשם לבית הספר ‘העמק המערבי’ ולקבל סבסוד להסעות שנוסעות על אותו הציר של המסלול לבית הספר שבמזרע”.

ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר: “ההרשמה סגורה מכיוון שהמועצה האזורית עמק יזרעאל סגרו את ההרשמה, לא מועצת רמת ישי. כל תלמיד שרוצה מכתב, אני מוכן לכתוב לו כי אין לי שום בעיה עם זה, שהוא יכול ללמוד באיזה בית ספר שהוא רוצה”. בשלב זה ציין חבר המועצה גיא זקס כי מדובר בהתקדמות, על כך ענה בן אליעזר: “אל תשקר ואל תרמה כי זה היה כל הזמן”.

גם אחת התושבות שנכחה בישיבה אמרה כי נאמר לה מהמועצה האזורית שמדובר בהחלטה משותפת. על כך ענה בן אליעזר: “מועצת רמת ישי לא חסמה אף תלמיד מללמוד באף בית ספר. לעמק יזרעאל יש בעיה, ‘עמקים-תבור’ אומר למועצה אם אתם רוצים שאני אהיה בית ספר קולט, אני רוצה לקלוט את כולם ואני לא מוכן שאתם במועצה תפתחו לי בית ספר אחר. זה מה שקורה בפוליטיקה הפנימית שלהם”.

מהמועצה האזורית עמק יזרעאל נמסר בתגובה: “בית הספר הקולט של תלמידי רמת ישי הוא עמקים תבור. מדובר בהחלטה משותפת של שתי הרשויות”.

ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר ודוברו, נועם רגב, בחרו להמשיך ולהחרים את אתר YCOM ולא להגיב לידיעה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter