באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי לאן?

רמת ישי לאן?

חברי סיעת ‘מחר’ מנסים לקדם הליך שיתוף ציבור כהקדמה להכנת תכנית מתאר לרמת ישי אך לטענתם נתקלים בסחבת מצד המועצה. דב ברקאי: “לא ייתכן שייבדקו הצעה במשך חודש ימים”.

חדשות YCOM: חבר מועצת רמת ישי, דב ברקאי מקדם תכנית מתאר כוללת לרמת ישי. ברקאי המשמש גם כיו”ר הוועדה לתכנון ובניה לקח את היוזמה ובשלב זה הוא מבקש לערוך תהליך שיתוף ציבור באמצעות חברה חיצונית בעלות של 25 אלף ₪. אלא שטענתו הוא נתקל בסחבת דווקא מצד המועצה עצמה ולכן הוא העלה את ההליך כהצעה לסדר למרות שלא מקובל כי חברי הקואליציה יעלו הצעות לסדר שלא במסגרת סדר היום.

תכנית מתאר
דב ברקאי, מתלונן על סחבת.

ברקאי: “אנחנו צריכים להחליט איך תראה רמת ישי בעוד 20 שנה. האם נהיה עוד נקודה בתוך המועצה האזורית עמק יזרעאל או שנגדל ונתפתח? ואם נגדל ונתפתח, האם נהפוך מכפר לכפר סבא או נמשיך להיות יישוב קטן ופסטורלי? זה משהו שצריך לשאול את הציבור”.

לדברי ברקאי, שיתוף הציבור יהיה תחילתו של תהליך שלאחריו יהיה סיפוח שטחים בגודל של כ- 1,500 דונם באמצעות וועדת גבולות ויש חברות שמתמחות בליווי התהליך הזה. ברקאי: לא ייתכן שהמועצה תבדוק במשך חודש ימים, לא ייתכן שאני אקבל תשובות כמו: “הטייטל לא נכון” או “אטפל מחר”, עשיתי הרבה שיחות טלפון וביזבזתי המון זמן. אני חותם על הזמנות קצת יותר גדולות מ 25 אלף ₪ וזה אף פעם לא לוקח כל כך הרבה זמן. אני יודע לבחור את ההצעה הטובה ביותר ואני חושב שהמועצה צריכה לסמוך על שיקול הדעת שלי”.

ראש המועצה, עפר בן אליעזר אמר בתגובה: “דב הביא הצעת מחיר אבל האורגניים המקצועיים של המועצה, קרי: מנכ”ל, גזבר וראש מועצה, צריכים להפגש עם החברה ולתאם ציפיות. זה לא עובד ככה שהצעת המחיר היא מאוד ספורדית. ישבנו איתם והסתבר שיש פערים בין מה שהחברה חשבה ורוצה להציע לבין מה שאנחנו רוצים. לדעתי צריך קודם להחליט אם אנחנו רוצים להגדיל את רמת ישי ורק אם החלטנו שכן, להמשיך הלאה. אנחנו לא מעכבים אבל יש תהליכי עבודה סדורים שצריך לעבוד לפיהם כדי שהחוזה ייסגר בצורה מסודרת”.

גזבר המועצה, תייסיר קאסם התייחס אף הוא לנושא: “אין סחבת אבל יש חוק שקובע איך מתקשרת המועצה עם כל ספק. זה אמנם לא סכום שמחייב ועדת מכרזים אבל זה בהחלט וועדת קניות. נוהל רכש קובע כמה הצעות צריכות להיות ומהי דרך הבאת ההצעות”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter