באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: כביש המעבר לכפר יהושע לא ייסגר

רמת ישי: כביש המעבר לכפר יהושע לא ייסגר

מועצת רמת ישי החליטה לדחות הצעת החלטה לפיה יחסם הכביש בין הישוב לבין כפר יהושע בשל השער שהוצב על ידי המושב ומקשה את המעבר על תושבי רמת ישי. בן אליעזר ” הפתרון שמסתמן הוא הסדרת הכביש במסגרת עבודות הפיתוח של הרכבת וכביש 77″

מועצת רמת ישי החליטה שלא לסגור את הכביש שבין הישוב לבין כפר יהושע וזאת למרות השער שהוצב על ידי המושב לפני כשנתיים. בישיבה טענו חברי האופוזיציה כי אם לא מתאפשר מעבר חופשי של תושבי רמת ישי דרך כפר יהושע יש למנוע מעבר חופשי של רכבים ובעיקר משאיות מכפר יהושע דרך רמת ישי.

כזכור החליטו במושב להציב שער בכניסה וזאת על מנת למנוע מנהגים המנסים לחמוק מהפקק המשתרך בין צומת ישי לצומת השומרים וממנו לכיוון צומת כפר יהושע לעבור דרך המושב. כאשר על מנת לשמור על יחסי שכנות טובים הוחלט לאפשר לתושבי רמת ישי לעבור בשער בחופשיות באמצעות תעודת זהות או באמצעות מדבקה. הסדר זה עבד יפה במשך כשנה עד שבכפר יהושע הוחלט שלא להציב שומר בשער דבר שגרם לכך שרק תושבי כפר יהושע שברשותם קוד טלפוני יוכלו לעבור בשער ואילו תושבי רמת ישי נאלצים לעמוד ליד השער עד שמגיע תושב כפר יהושע ופותח אותו.

מעבר משאיות
בן אליעזר, ידרוש אכיפת משטרה

חבר המועצה, גיא זקס “המועצה גבתה מחלק מהתושבים עשרה שקלים בעבור מדבקה, גבייה שחוקיותה מוטלת בספק והיום אין אף אחד שבכלל מסתכל על המדבקה הזו. תושבי רמת ישי נתונים לחסדיהם של תושבי כפר יהושע. בינואר 2012 ביקש ראש המועצה ארכה על מנת לנסות ולהגיע להדברות ועד עתה לא קרה דבר. צריך להבהיר להם שחייבת להיות הדדיות. ייתנו-יקבלו. לא יתנו-לא יקבלו”

דוד לוי, תושב מוכר ברמת ישי התפרץ לדיון בשלב זה “אתם כולכם נמושות. אני לא אעמוד ואחכה לחסדים. אתם לא פעלתם ואני עומד שם ב-12 בלילה ומחכה למישהו שיפתח לי את השער

יו”ר האופוזיציה, ניר חבקין ” חל איסור מוחלט על מעבר משאיות דרך רמת ישי וצריך רק לאכוף את זה”. לגבי ההדדיות אמר חבקין ” יש מערכות יותר גדולות שיכולות לטפל הן בתושבי רמת ישי והן בתושבי כפר יהושע. השאלה היא האם אנחנו מוכנים להשתתף איתם בעלות שדרוג המערכת, זה בטח לא יעלה יותר מעשרה שקלים לתושב ויהיה אפשר לתת לפחות מספר טלפון אחד למשפחה. היתה לנו בעבר בעיה דומה עם בית שערים ואחרי שחסמנו את המעבר הם הגיעו להדברות ומאז אין בעיות בנושא הזה”

חבר המועצה ראובן מטמון המתגורר בשכונה דרכה עוברות המשאיות קבל גם הוא על הטיפול הנושא ” המשפחות שגרות בשכונה סובלות מהמשאיות ולפחות שתיים מהן עברו דירה בגלל המפגע הזה. אני חושב שהדבר הזה לא מטופל בצורה רצינית”

ראש המועצה, עופר בן אליעזר אמר בתגובה ” אין ויכוח שאסור למשאיות לעבור דרך רמת ישי אבל זה בסמכות המשטרה, אני יכול רק לבקש אכיפה מוגברת אבל למשטרה יש את סדרי העדיפויות שלה” לגבי ההדדיות אמר עופר “אני לא אתן שיהיה פחות מאחד לבית אב וכפר יהושע אומרים שאם יהיה אחד לכל בית אב אז כשתתקשר הדודה של מישהו ותרצה לעבור, הוא יפתח לה ולזה הם לא מוכנים. הפתרון שמסתמן הוא הסדרת הכביש במסגרת עבודות הפיתוח של הרכבת וכביש 77”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter