באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: יש בקורת

רמת ישי: יש בקורת

לאחר כשנה בה וועדת הבקורת של רמת ישי לא כונסה מכיוון שלא נבחר לה יו”ר, מונה חבר המועצה גיא זקס לתפקיד. זקס: “ אני רוצה להודות לכל אחד ואחת מחברי המועצה שאפשרו את בחירתי לתפקיד על התמיכה“.

סאגת וועדת הבקורת ברמת ישי באה אל סיומה לאחר שחבר המועצה, גיא זקס מונה אתמול לתפקיד יו”ר הוועדה בהצבעה טלפונית שנערכה בין חברי המליאה. כזכור, אף אחד מחברי האופוזיציה מלבד גיא זקס, לא הסכים לקבל על עצמו את התפקיד אלא שחברי הקואליציה התנגדו פעם אחר פעם למינויו של זקס וכך נותרה הוועדה ללא יו”ר דבר אשר מנע ממנה להתכנס. זקס פנה אל התנועה לאיכות השלטון וזו נכנסה לעובי הקורה ואף איימה להגיש עתירה מנהלית כנגד המועצה ומשרד הפנים.

זקס הגיב לבחירתו בדף הפייסבוק שלו: ” קיבלתי הודעה על בחירתי ליו”ר וועדת הביקורת של מועצת רמת ישי, לאחר הצבעה טלפונית בין חברי המועצה.  מסתבר שלמרות כל הכותרות בעיתונות המקומית בסוף השבוע האחרון, כולל זו שציטטה את ראש המועצה, שאמר שאני הוא זה שלא ראוי לתפקיד יו”ר וועדת הביקורת – מליאת המועצה גילתה בגרות והעמידה אותו על טעותו, ואפילו ברוב די מרשים. חמישה חברי מועצה הצביעו בעד מינויי לראשות הוועדה, שלושה הצביעו נגד ואחד נמנע.

התנועה לאיכות השלטון
גיא זקס, מונה ליו”ר וועדת הבקורת. צילום: יח”צ.

אני רוצה להודות לכל אחד ואחת מחברי המועצה שאפשרו את בחירתי לתפקיד על התמיכה. המאבק על התפקיד בשנה האחרונה היה קשה לי באופן אישי, מלווה בהשמצות ללא הפסק כנגדי על גבול רצח האופי והדה-לגיטמציה, ולא פעם עלה הדיון ל”טורים” לא נעימים. צר לי אם מישהו נפגע ממני לאורך הדרך הקשה, בלהט הויכוח.
זקס לא שכח להודות למי שתמך בו בשנה האחרונה: “תודה מיוחדת ליו”ר האופוזיציה, חבר המועצה נסים גליקו על שהעלה את ההצעה להצבעה טלפונית היום, ולכל חברי סיעת ‘נתיב חדש’ – חבר המועצה לשעבר יעקב זוהר, חברת המועצה יפעת וקנין וחבר המועצה עמית טננבאום, על שעמדו בלחצים האדירים שהופעלו עליהם ולא התפתו לקבל את התפקיד שבו מאוד רציתי”.
“כמו כן שלוחה ברכת תודה חמה לחברי סיעת ‘מחר’  דב ברקאי ויונתן הירשפלד, אשר גילו בהצבעה האחרונה והמכרעת גדלות נפש ובגרות, תוך הבנה שלא הכל פוליטיקה וכי יש קודים מעבר למשמעת קואליציונית ופסילה אישית מכוערת, שמקומה אינו נכון לרמת ישי.
שלמי תודה שלוחים גם לצוות התנועה לאיכות השלטון, ובראשם עו”ד דניאל דושניצקי, אשר ללא התערבותם וללא הצהרתם בדבר כוונתם להגיש בעניין עתירה מנהלית כנגד משרד הפנים והמועצה – ספק אם משרד הפנים היה משנה את מדיניות אי ההתערבות שלו בנושא, והיה מורה למועצה לבחור יו”ר לוועדת הביקורת, סוף סוף, שנה לאחר תחילת הקדנציה.
עתה מתחילה העבודה האמיתית של וועדת הביקורת, אשר ביחד עם חברי הוועדה, חברי המועצה גליקו וטננבאום, ועם מבקרת המועצה, קרן דרוקמן-אדיב, נוביל אותה על מנת להאיר את הפינות האפלות של המועצה ולהאיר הארות והערות שיובילו לשיפור תהליכי קבלת ההחלטות במועצת רמת ישי”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter