רמת ישי: ישיבה פיצוץ

רמת ישי: ישיבה פיצוץ

עוד ישיבה סוערת ברמת ישי בעקבות עימות בין ראש המועצה, עפר בן אליעזר לבין גיא זקס. הירשפלד: “אם מישהו ילך לעתירה מנהלית כנגד חוקיות הישיבה, אנחנו נקבל מהשופט בראש”

ישיבה מועצה סוערת במיוחד נערכה השבוע (שלישי) ברמת ישי לאחר שראש המועצה, עפר בן אליעזר וחבר המועצה גיא זקס הגיעו לכדי עימות קשה שכמעט והביא לפיצוצה של הישיבה ובהחלט הפך את הדיונים בה לחסרי טעם שכן ספק אם חברי המועצה הצליחו לשמוע אחד את השני. בניגוד לפעמים הקודמות בהן הגיעו הישיבות לעימותים קשים הרי שהפעם לא התחילה הישיבה על מיי מנוחות וכבר בתחילתה נרשם עימות קל בין בן אליעזר לחבר המועצה נסים גליקו לאחר שהאחרון לא אהב את התשובה הלאקונית לשאילתא שהגיש. אך עימות זה, שלא גלש אל מעבר לגבולות הטעם הטוב, היה רק הקדימון למנה העיקרית שהחלה בשאילתא של גיא זקס.

רמת ישי
גיא זקס, לא מוכן להיות מושתק.

השאילתא של זקס עסקה בהסכם בית הספר הקולט וכללה שני סעיפים: “האם יש הסכם עם בית הספר ‘עמקים-תבור’ שבקיבוץ מזרע” ו- “האם יש בכוונת המועצה לסבסד הסעות לתלמידים שאינם לומדים בבית הספר הקולט בשנה הבאה?”. כשעל שתיהן השיב בן אליעזר בשלילה אלא שזקס ביקש לשאול שאלת המשך דבר לו סירב ראש המועצה בטענה כי הסעיף השני הינו שאלת ההמשך.

בשלב זה התפרץ גיא זקס בצעקות קשות: ” יש חוק במדינה הזו, אתה לא יכול להשתיק את חברי המועצה. לא יהיה כאן דיון עד שראש המועצה לא יתן לי לשאול שאלת המשך. נבחרתי כמו כל אחד אחר”. בתגובה הציע בן אליעזר לחברי האופוזיציה להצביע על הוצאתו של זקס מהדיון אך הם סירבו לשתף עימו פעולה.

לאחר שנסיונו להוציא את זקס כשל הצביעו חברי המועצה על סגירת הישיבה לצורך דיון במצבה של הילדה הנכה, בת אל בן עמי שסיפורה התפרסם לפני מספר שנים אך צעקותיו של זקס הדהדו מבעד לדלת הסגורה ובהם דברים קשים כנגד בן אליעזר ודרך התנהלותו. כשנפתח הדיון מחדש, המשיך זקס את צעקותיו וכותב שורות אלה כמו גם חבר המועצה נסים גליקו לא שמעו דבר מהדיון וזאת למרות שעל סדר היום היה נושא של היטלים חדשים ביישוב.

חבר המועצה, נסים גליקו: “אני לא מצביע כי לא שמעתי כלום ולא הבנתי על מה מצביעים”

בתום הדיון אמר ממלא מקום ראש המועצה, עו”ד יונתן הירשפלד: “אם מישהו ילך לעתירה מנהלית כנגד חוקיות הישיבה, אנחנו נקבל מהשופט בראש למרות שלדעתי בסופו של דבר הוא יאשר את זה כי היה רוב מוחלט בהצבעות”.

חבר המועצה, גיא זקס אמר בתגובה: “אמרתי בעבר ואומר גם עכשיו: לא יהיו חצי דמוקרטיה או חצי חופש ביטוי בישיבות המועצה. כל ההחלטות שהתקבלו בישיבה הזו, חלקן מבורכות וחלקן הרסניות,  נגועות בצל כבד של אי לגיטימיות. אני מוכן להסתכן בתדמית הילד הרע של הפוליטיקה ברמת ישי על נושאים כאלו, שהם ייהרג ובל יעבור. צר לי על שלא נמצאו בישיבה חברי מועצה נוספים שישרטטו יחד איתי את הקו האדום של הדמוקרטיה הגוועת תחת שלטון היחיד של בן אליעזר”.

ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר ודוברו, נועם רגב בחרו להמשיך ולהחרים את אתר YCOM ולא להגיב לידיעה.

ניתן להאזין לישיבה המלאה כאן:

ישיבה פיצוץ-רמת ישי

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter