באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: ישווקו בינואר

רמת ישי: ישווקו בינואר

שכונת פרדס בחסכון ברמת ישי תתחיל להיות משווקת בינואר 2015 אם לא יחולו עיכובים. עלות עבודות הפיתוח של השכונה, אשר יבוצעו על ידי המועצה, מוערכת בכ-30 מליון ₪. בן אליעזר: “אני לא מאשר כרגע את התחלת הבניה כדי שלא יווצרו טלאים”. 

פרדס בחסכון
בן אליעזר, לא רוצה שיווצרו טלאים

שכונת פרדס בחיסכון שתבנה ברמת ישי ותכלול כ-290 יחידות דיור,תצא לשיווק בינואר הקרוב אם לא יהיו עיכובים בלתי צפויים. עם זאת, ראש המועצה, עפר בן אליעזר הודיע באופן חד משמעי כי המגרשים לא יצאו לשיווק עד שהמועצה לא תקבל את התכניות המפורטות של השכונה אשר איתן ניתן לצאת למכרז. כמו כן, לדבריו של בן אליעזר נותרה סוגיה אחת בלתי סגורה מול רמ”י (רשות מקרקעי ישראל) הנוגעת לדרך בה יעשה הפיתוח בחלק השכונה שאדמותיו שייכות לרמ”י. כשהדילמה היא כיצד תעשה ההתחשבנות עם רמ”י כששתי האפשרויות הינן שרמ”י יממנו 30% מהפיתוח בהתאם לחלקם בכלל השטח, הכולל גם 70% אדמות פרטיות או לחלופין תחוייב רמ”י על פי האגרות וההיטלים שאותם מטילה המועצה פר מגרש בבעלותה. על פי בן אליעזר, הסוגיה נבדקת בימים אלה על ידי כלכלנים שמינתה המועצה לצורך זה.

נושא נוסף שעלה הינו מספר המגרשים שישמרו עבור בני המקום אך טרם נקבע מספר סופי. בנוסף החליטה המועצה  כי הפיתוח יעשה על ידה ולא על ידי משרד השיכון וזאת למרות שעלות הפיתוח הכוללת תעמוד על כ-30 מליון ₪. עם זאת יש לציין כי עלות זו אינה אמורה להכביד על המועצה שכן היא אמורה להגיע מאגרות והיטלים שיגבו בגין השכונה.

ראש המועצה, עפר בן אליעזר: “מי שמכין את התכניות זה משרד השיכון והם נמצאים בהילוך גבוה בעניין הזה. כל החסמים כבר הוסרו למרות שהיו לא מעט בעיות”. בן אליעזר התייחס גם לכך שיתכן כי יהיו בעלי שטחים פרטיים שלא ירצו לבנות: “כולם עומדים על הגדר ומחכים שאתן להם אישור. אני לא מאשר לבנות כדי שלא יהיו פה טלאים”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter