באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: ילדת החינוך המיוחד נשארת בבית

רמת ישי: ילדת החינוך המיוחד נשארת בבית

ילדה בת ארבע הזקוקה לחינוך מיוחד אינה מגיעה אל הגן בו היא אמורה ללמוד, הנמצא במגדל העמק מכיוון שאין עבורה הסעה וליווי. האב לראש המועצה “תסתכל לילדה בעיניים ותסביר לה מדוע היא לא נוסעת לגן שלה היום”. 

חינוך מיוחד
גיא זקס , פנה אל סגן שר החינוך. צילום גיא זקס.

שנת הלימודים אמנם החלה עבור תלמידי ישראל אך לא עבור ש’ ילדה בת ארבע מרמת ישי השייכת לחינוך המיוחד. ש’ שנהנתה בשנה שעברה מהסדר הסעות לא רשמי לגן תקשורתי מיוחד במגדל העמק, לא פתחה את שנת הלימודים בגלל היעדר הסדר השנה.

האב של הילדה, מחה ביום הלימודים הראשון בפני ראש המועצה כשהוא אומר “תסתכל לילדה בעיניים ותסביר לה מדוע היא לא נוסעת לגן שלה היום”. ראש המועצה חלף על פני האב והתעלם ממנו בהפגנתיות, כפי שנראה בסרטון שצולם על ידי המועמד לראשות המועצה, גיא זקס.

 חבר המועצה זקס: “אני מכיר את המשפחה הזו כבר למעלה משנה. לפני שנה נאבקנו למצוא מקום עבורה ללמוד, כעת אנו נאבקים על ההסעות שלה. זו משפחה קשת יום, מאוד מוכרת ברמת ישי. המועצה הזו מגיעה לשיאים חדשים של אטימות, אם היא מתעלמת מילדה בת ארבע הזקוקה לחינוך מיוחד ומותאם אישית עבורה. מדובר בילדה מקסימה, שצריכה פתרון וכאן המערכת נותנת לה ליפול בין הכיסאות בגלל שהיא מקרה גבולי מבחינת חוק החינוך המיוחד. לפעמים צריך לחשוב ‘מחוץ לקופסה’ ולתת מענה גם למי שלא נופל במאה אחוזים בקריטריונים”. זקס שפנה בנושא אל סגן שר החינוך אבי וורצמן מתייחס בכך לחוק החינוך המיוחד אשר מאפשר לטענתו לממן הסעות לילדה ” מקריאה בחוק החינוך המיוחד ניתן להבין כי ניתן, בהתאם לשיקול הדעת של וועדת השמה ובכפוף לאישורים הרפואיים שכבר יש בידי הורי הילדה, להכליל אותה תחת הקריטריונים לזכאות של החוק המזכה אותה בהסעות וליווי. אני תקווה כי פנייתי לסגן השר, בד בבד עם פנייתו של האב לשר החינוך עצמו, ישאו פרי ויביאו לתוצאה שאני רוצה להאמין שכולנו רוצים בה – שהילדה תחזור במהרה למערכת החינוך המותאמת עבורה”.

דובר מחוז הצפון במשרד החינוך, דוד גורלי “הסעות נמצאות באחריות הרשות המקומית”

ראש מועצת רמת ישי, עופר בן אליעזר ודוברו נועם רגב בחרו שלא להגיב לידיעה

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter