באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: טבח בכביש 75

רמת ישי: טבח בכביש 75

מועצת רמת ישי גזמה עץ כשעליו עשרות גוזלים של אנפית הבקר. הגוזלים הנטושים צווחו במשך שעות על הקרקע כשחלקם מגיע עד לכביש 75 ונדרס למוות במחזה מזעזע. יעקב זוהר “מי שאינו רגיש לבעלי חיים אינו רגיש גם לבני אדם”.

לאחר פרשת הירי בכלבים באמצעות אקדחי ניטים שבוצע על ידי קבלן של מועצת רמת ישי, פרשה נוספת הנוגעת להרג בעלי חיים בישוב והפעם מדובר באנפיות הבקר. האנפיות אשר קיננו על עץ אורן שגדל בין מתחם עוף העמק, רחוב החבצלת וכביש 75 לא תיארו לעצמן כי במועצה חפצים לכרות את העץ.

אנפית הבקר
גוזלי אנפית הבקר על הקרקע החשופה. צילום: אלון ורטהיים

המועצה מצידה, ביקשה אישור לכריתת שני עצים מקק”ל ובקק”ל ביקשו את חוות הדעת של פקיד היערות, כל זאת על פי הנוהל. על פי אותו הנוהל הוצא היתר כריתה לעץ אחד עוד בינואר 2013 אלא שתוקפו של היתר הכריתה פג בסוף פברואר ולכן כריתה של העץ היתה בלתי חוקית. במועצת רמת ישי טקסו עצה והחליטו להתחכם. כריתה של עץ, לא. גיזום מאסיבי של הענפים אשר אינו דורש אישור של קק”ל, כן. העץ שענפיו היוו בית לעשרות גוזלים אשר היו במרחק של שבועות ספורים מעצמאות הפך לעמוד גזע חשוף בזמן שהגוזלים נמצאים בין ענפיו.

הגוזלים אשר הצליחו לשרוד את הכריתה החלו לצרוח ואחדים מהם אף הצליחו לעוף אלא שרוב גוזלי האנפיות נותרו חשופים לטורפים ובבהלתם חלקם אף הגיעו לכביש 75 שם נדרסו למוות. הורי הגוזלים שחזרו מהשדות סירבו להתקרב לגוזליהם שכן אלה ‘זוהמו’ בריח אדם כך שמעטים מהגוזלים שרדו את גיזום העץ, אם בכלל.

המועמד לראשות המועצה, יעקב זוהר ” מדובר בחוסר רגישות משווע והרג מיותר של גוזלים תמימים , מי שאינו רגיש לבעלי חיים אינו רגיש גם לבני אדם ואינו ראוי להנהיגם. לא ברור לי אם היה אישור של קק”ל לכריתה הברוטלית של העץ , אולם שום דבר לא היה קורה אם תחילה היו נותנים לגוזלים והאנפות המקננות לעזוב את העץ ורק אחר כך לכרות אותו במידה והיו האישורים”

יו”ר האופוזיציה, ניר חבקין סיכם את הארוע בתמציתיות “כנראה שמישהו ברמת ישי לא אוהב בעלי חיים”

ראש מועצת רמת ישי,עופר בן אליעזר ודוברו, נועם רגב, בחרו שלא להגיב לידיעה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter