באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: זו הדרך לנהל מכרז?

רמת ישי: זו הדרך לנהל מכרז?

יו”ר וועדת המכרזים של רמת ישי, דב ברקאי השמיע לאחרונה טענות קשות כנגד התנהלות מכרז הדוברות של המועצה. כידוע, מי שמשמש כיום כדובר המועצה הוא נועם רגב אשר מונה כמעט מיד לאחר בחירתו הראשונה של בן אליעזר לראשות המועצה, לתפקיד הדובר בהתנדבות ולאחר כשנה זכה במכרז וקיבל את התפקיד.

מכרזלאחרונה הסתיימה תקופת המכרז ומועצת רמת ישי יצאה למכרז חדש, בו הציע רגב את המחיר השלישי בטיבו, אלא ששני המועמדים אשר הגישו הצעות זולות יותר, נפסלו על ידי היועץ המשפטי, עו”ד אפי קיזל. מטעמים משפטיים יובאו להלן ציטוטים מדויקים מתוך ישיבת המליאה:

חבר המועצה, גיא זקס: “יו”ר הוועדה, דב ברקאי פנה אליי לפני הישיבה על מנת לתאם עמדות ולנסות למנוע את מה שהוא כינה תפירת מכרז”

יו”ר וועדת המכרזים, דב ברקאי: “קראתי את חוות הדעת של היועץ המשפטי בעיון רב. כשקראתי אותה קצת התגרדתי והרגשתי איתה לא טוב. לקח לי לישון עליה בערך שבוע והרגשתי שאנחנו צריכים כאן לבחון ולראות האם זה הכיוון שלנו. וכשהרגשתי שאני מספיק בשל ומספיק מגובש בדעתי אכן פניתי לגיא ואמרתי לו שכל שאני מבקש הוא לקרוא שוב את ההצעות ואת מסמכי המכרז. בוא נראה שוב את חוות הדעת, נראה לי פה משהו שפוגם בסיכוי של המתמודדים להתמודד, הם נפסלים על לא עוול בכפם. כך חשבתי”

בשלב זה התערב גזבר המועצה, תייסיר קאסם: “אני לא יכול לשבת כאן, לשמוע את הדברים ולהמשיך לכתוב. אני מציע לכם לבדוק ולבחון כל מילה שאתם אומרים”.

ברקאי המשיך בדבריו: “כל מה שרציתי וכל מה שדיברתי עליו זה שאני מבקש שיהיה כאן מנהל ציבורי תקין. עוד אמרתי לגיא כי אינני מכיר את המועמדים, לא שמעתי עליהם, עד היום אינני מכיר את שמם, מעולם לא פגשתי אותם. אני מאוד מעריך את עבודתו של נועם. כל מה שרציתי זה הזדמנות שווה למועמדים. גיא קיבל את זה וגם הביע את דעתו על חוות הדעת. זה בסדר ונכון להכין שיעורי בית לפני שבאים לוועדה. אני לא רואה בזה שום פסול ולכן הגענו לוועדה, אמרנו את דברנו והוועדה אמרה את דברה”.

היועץ המשפטי של המועצה, עו”ד אפי קיזל: “יש פה לחברי וועדת המכרזים, אי הבנה בסיסית בהבנת תפקידה של וועדת המכרזים. תפקידה היחיד של וועדת המכרזים הוא לבחור את ההצעה הזולה ביותר בתנאי החוק. היא לא מחליטה אם המכרז בסדר, היא לא מחליטה תנאים והיא לא מחליטה אם צריך את המכרז. החלטתם לצאת למכרז, נגמר, לא דנים יותר. לא באים ואומרים כן צריך דובר או לא צריך דובר כי הרוב החליט שצריך דובר. הדבר היחיד שצריך זה לבדוק את המועמד. בזמן שמזכירת וועדת המכרזים מרכזת את החומר, היא מעבירה לי אותו, חוץ ממנה וממני איש איננו מעורב בזה. כלום. מכינים טבלת השוואה ומעבירים לי את כל החומר. בכל דבר שהיה לי ספק, דיברתי עם הגברת הזו בלבד. ביקשתי את הפרסום, ביקשתי לדעת מה היו התנאים, ביקשתי לדעת מה הכשירויות ומה צורף למכרז. וועדת המכרזים לא צריכה לעזור למציע במכרז שהתרשל בהכנת המכרז, זה פוגע בעקרון השוויון. אם אתם הולכים ומחליטים שאתם בודקים מועמד. אם מועמד לא צירף את התואר הראשון וזה אחד מהתנאים, אז הוא בחר שלא לצרף”.

ברקאי: “אנחנו אמרנו שלבוא ולהקל על מציעים ולא לפסול אותם במחי יד. הוא הביע את דעתו בהרבה פסיקות, זוהי סמכותי כיו”ר הוועדה וזוהי סמכותה של הוועדה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter