באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: הקרב על הביקורת

רמת ישי: הקרב על הביקורת

עוד מחלוקת בין יו”ר וועדת הביקורת, גיא זקס, לבין היועץ המשפטי של המועצה, עו”ד אפי קיזל. והפעם המחלוקת היא על סמכויותיה של וועדת הביקורת, כשכל צד מתחמש בחוות דעת משפטית.

חדשות YCOM: קרב חוות דעת משפטיות בין יו”ר וועדת הביקורת, גיא זקס לבין היועץ המשפטי של המועצה, עו”ד אפי קיזל, בנוגע לסמכויותיה של וועדת הביקורת. על פי חוות דעתו של עו”ד קיזל רשאית ועדת ביקורת לדון אך ורק בדו”חות מבקרת המועצה. לעומתו טוען זקס כי הוא מגובה בחוות דעת משפטית המאפשרת לוועדה לדון בכל נושא שבתחום אחריותה של המועצה, לזמן עדים ולהמליץ על תיקון ליקויים.

וועדת בקורת
עו”ד אפי קיזל, עוד מחלוקת עם גיא זקס.

כזכור זקס מונה לתפקיד יו”ר וועדת הביקורת לאחר סאגה ארוכה ומייגעת, במהלכה הוצע התפקיד לכל אחד מחברי האופוזיציה האחרים, אך אלה סירבו לקחת אותו על עצמם, כשמנגד התעקשו חברי האופוזיציה להצביע כנגד מינויו של זקס, מה שהותיר את וועדת הביקורת ללא יו”ר למשך תקופה ארוכה.

גיא זקס: “הסוגיה עלתה לאור פנייתה של המבקרת אל היועץ המשפטי, עו”ד אפי קיזל. ולפחות בראייתי, זה היה נסיון להצר את עבודתה של הוועדה באופן כזה שיאפשר לה להגיב בלבד למעשיה של המועצה, ולא ליזום ולייצר סיכומים והמלצות. אי לכך הבאנו חוות דעת נגדית האומרת כי החוק אינו אוסר על הוועדה לייצר מסמכי סיכומים והמלצות על כל תחומי פעילותה של המועצה”. זקס התייחס גם לכך שהוא מתייעץ עם יו”ר הוועדה הקודם, עו”ד שלומי אביטן “מותר לנו להתייעץ עם יועצים חיצוניים על כל דבר שאינו חלק מהחומר החסוי של הוועדה”

היועץ המשפטי של מועצת רמת ישי, עו”ד אפי קיזל: “בחוות הדעת לא כתוב שהוועדה יכולה לייצר סיכומים והמלצות מעין אלה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter