באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: המבקר יבדוק

רמת ישי: המבקר יבדוק

שלושה חברי אופוזיציה ברמת ישי הגישו תלונה למבקר המדינה בשל התנהלות תוך ניגוד עניינים לכאורה של עפר בן אליעזר ושאר חברי סיעת ‘רמה’ בעניין אישור זכות מעבר לאמיר לבן. אלי לבן: “מצער שמשתמשים בשמי על מנת לנגח את ראש המועצה”.

מבקר המדינה יבדוק תלונה שהגישו חברי המועצה של רמת ישי כנגד ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר וחברי סיעתו בשל התנהלות תוך ניגוד עניינים לכאורה בהצבעה על מתן זכות מעבר לאמיר לבן, לבית אותו הוא בונה. התלונה אשר הוגשה על ידי חברי המועצה ניסים גליקו, גיא זקס ועמית טננבאום מתייחסת כאמור לבקשה לזכות שימוש בדרך המצויה על שטח בבעלות המועצה,  על ידי אמיר לבן. וזאת מכיוון שבן אליעזר ושאר חברי סיעת ‘רמה’ השתתפו בהצבעה למרות שאמיר לבן תרם 5,000 ₪ למערכת הבחירות של בן אליעזר כשבני משפחתו תורמים 15,000 ₪ נוספים, מה שמציב את בן אליעזר בניגוד עניינים לכאורה.

ניגוד עניינים
בן אליעזר, המבקר יחקור

 על פי התלונה, בישיבת מליאת מועצת רמת ישי מיום 2.9.2014 הנושא לא היה על סדר היום שנשלח לחברי המועצה, אולם ברגע האחרון בסוף הישיבה ניסה יו”ר הרשות לבקש את אישור חברי המליאה להוסיפו לסדר היום, ללא שהיו בידי חברי המועצה כל נתונים מוקדמים על הבקשה. מכיוון שהחוק דורש כי כל חברי המליאה יסכימו להוספת סעיף לסדר היום שלא נשלח בסדר היום הרגיל, ועל רקע אי הסכמתו של חבר המועצה גיא זקס לכך, נדחה הנושא לישיבת המליאה הבאה.

 בישיבת המליאה מיום 1.10.1024 אכן הועלה הנושא לסדר היום כולל שרטוט מפות של השטח המדובר  ולדברי מגישי התלונה הם לא תמכו בהצעה על רקע חששם כי לא כל הנתונים העומדים ברקע הבקשה הוצגו בפני חברי מליאת המועצה. התנגדות שניים מחברי וועדת הביקורת והימנעותו של השלישי בהצבעה הצריכה את הכרעת הרוב, שאכן הושג בעד הבקשה בקולותיהם של חברי סיעת ‘רמה’.

על פי התלונה, רק לאחר הישיבה אומתו חששות המתלוננים, כאשר פורסמו באינטרנט והתקבלו אצל ראשי הסיעות דו”חות מבקר המדינה על הבחירות המקומיות מהם עלה כי לבן, תרם תרומה חוקית בסך 5,000 ₪ לקמפיין הבחירות של סיעת   ‘רמה’, דבר שלדברי המתלוננים חייב את ראש המועצה וחברי סיעתו שלא להשתתף בהצבעה.

אלי לבן מסר בתגובה: “מדובר, בזכות מעבר בשטח בגודל של מטר וחצי אשר הופקע לצורך בניית מדרכה. זכות המעבר הזו מגיעה לי כפי שהיא מגיעה לאלפי אזרחים אחרים ברמת ישי שיכולים להכנס עם רכבם לחניה שבביתם. בועדה לתכנון ובניה דרשו אישור של המועצה והגשתי בקשה כמו כל אזרח אחר.אני מצר על כך שחברי האופוזיציה משתמשים בשמי ומציירים מצג שווא כאילו קיבלתי הטבות מיוחדות וזאת על מנת לנגח את ראש המועצה. אני תורם להרבה מאוד מטרות ברמת ישי ואכן תרמתי גם למסע הבחירות של בן אליעזר.

חבר המועצה, גיא זקס אמר בתגובה: “איננו מתיימרים לקבוע הלכות בנושא רגיש וטעון זה. שלושת חברי וועדת הבקורת אכן פנו במכתב למבקר המדינה, למשרד הפנים ולתנועה לאיכות השלטון בבקשה שיבדקו לעומק מצב אפשרי של ניגוד עניינים לכאורה בהצבעתם של שלושת חברי סיעת רמה בישיבת המליאה הקודמת, תוך אי גילוי חלק מהנתונים ומהעובדות שברקע יחסיהם עם מבקשי הבקשה שנדונה במליאה. אנו סומכים על גופי הביקורת והבדיקה שיידעו לקבוע מסמרות בנושא זה, בתקווה שהתושבים יקבלו שלטון נקי ושקוף יותר בדרכי קבלת ההחלטות שלו, ללא שיקולים זרים”.

ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר ודוברו נועם רגב, סירבו להגיב לידיעה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter