באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: גן עדן למשקיעים

רמת ישי: גן עדן למשקיעים

רמת ישי הפכה בשנים האחרונות לאבן שואבת עבור משקיעי הנדל”ן ועורך הדין שלומי אביטן המתמחה בעסקאות מקרקעין מסביר מדוע. מלאי הקרקעות המוגבל, הרצון לחיות בבית צמוד קרקע, הגירה חיובית וגם שכונת פרדס בחסכון.

רמת ישי – צילום רונן צומר

חדשות YCOM: עורך הדין שלומי אביטן המתמחה בעסקאות נדל”ן טוען כי רמת ישי הינה גן עדן למשקיעים וכי הנכסים ביישוב מניבים תשואות יפות הן בעליית ערך הנכס והן במחירי השכירות. אביטן שבקדנציה הקודמת כיהן כחבר מועצה, פתח בפברואר 2013 את משרד ‘שלומי אביטן ושות’ באזור התעסוקה של היישוב לאחר שנים בהן היה שותף במשרד ‘פרח-אביטן’ ומאז הוא מרכז חלק ניכר מהעסקאות ביישוב, הן בעסקאות יד שניה והן בעסקאות מול יזמים.

הדבר הבולט הוא הגירה חיובית אל רמת ישי

עו”ד אביטן: “פתחתי את המשרד ברמת ישי, לאחר שראיתי את תכנית המתאר והפיתוח של האזור ותכניות הבניה והדבר שהכי בולט מבחינתי זו עליית המחירים, מדובר בעלייה מאוד משמעותית. אם אתן כדוגמה את הפרויקט של ‘סביב השקעות’ בקדמת ישי אז בתים שנמכרו לפני שנתיים סביב 1.3 מליון ₪, נמכרים היום ב 1.7 מליון ₪ ואפילו מעבר לכך”. אביטן מסביר את עליית המחירים בהגירה חיובית ליישוב ובכמות הקרקעות המצומצמת: “הדבר הכי בולט ברמת ישי הוא ההגירה החיובית אליה. יש כאן כניסה גדולה של תושבים מחיפה והקריות אבל גם מנצרת עלית, כשהדבר הבולט השני הוא הכמות המצומצמת של הקרקעות הפנויות. מגרשים לבניה כמעט ואין, ניתן למצוא מגרש קטן פה ושם או מגרש עם בית להריסה. מלבד המגרשים הספורים הללו, כל מלאי המגרשים הפנויים מרוכזים בשכונת פרדס בחסכון. השכונה הזו תהיה הצלחה גדולה והמשרד שלנו מלווה מספר יזמים פרטיים בשכונה”.

פרדס בחסכון
עו”ד שלומי אביטן, גן עדן למשקיעים. צילום: יח”צ.

לדברי עו”ד אביטן, רמ”י (רשות מקרקעי ישראל) אמורה לצאת למכרז על קרקעות בשכונה באזור ראש השנה כאשר ככל הנראה תהיה עדיפות מסוימת לבני המקום, ואילו תכנית הפיתוח תאושר על ידי המועצה בסביבות יולי והיציאה למכרז הפיתוח צפויה להיעשות בסביבות ינואר-פברואר 2016. כמו כן, המועצה צפויה לפנות לבעלי ההיתרים על מנת שיגישו את הבקשות על מנת שיהיה לה מספיק כסף לבצע את הפיתוח באופן פיזי.

עתיד ההשקעה בנדל”ן ביישוב

אז אתה ממליץ להשקיע ברמת ישי?

“היישוב הוא בהחלט גן עדן למשקיעים. נער הייתי וגם בגרתי ולא ראיתי פה בית שהמחיר שלו ירד אלא רק להיפך, על כל בית יש מספר רוכשים פוטנציאלים. לפעמים אנשים מציעים הצעות שגורמות לי להרים גבה אך כמובן שלי אין יכולת או עניין להתערב במחירי השוק. אנשים רוצים לקנות וכל קרקע שכן מוצעת גורמת לי להרגיש כאילו אני מציע מצרך נדיר. היום זוגות צעירים לא יכולים לקנות בית ברמת ישי, רק אנשים מבוססים. הזוגות הצעירים הולכים ליקנעם או מגדל העמק”

וזה למרות התשתיות הלא מתקדמות של היישוב?

“אני יודע שיש ביקורות כלפי המועצה בנושא התשתיות, על כך שהן אינן מתאימות לרמת החיים שקיימת ביישוב ברמה סוציו-אקונומית שמונה אבל אני מאמין שזה כן יקרה ועובדה שהציבור מצביע ברגלים. אנשים באים וקונים למרות שהתשתיות פחות טובות ליד הבית, התאורה יותר חשוכה ובכביש יש בקעים. הם מתלוננים וקונים”.

המחירים עלו, לאן יש להם עוד לעלות?

“אני לא נביא. מאידך גיסא לדעתי ההשקעה במקרקעין זו ההשקעה הטובה ביותר שיש היום לשוק להציע. צריך להבין שאין יותר קרקעות ואנשים רוצים לבנות צמודי קרקע, זה עניין של היצע וביקוש ואני חושב שהמחירים עוד יעלו”.

איך היזמים מגיבים?

“מי שבנה פעם דו משפחתי ומכר אותו מחפש עכשיו עוד מגרש. יזם מאזור המרכז שבנה פה פרויקט, הגיע אליי בשניה ששמע שאני מייצג יזם שמוכר קרקעות בפרדס בחסכון, בגלל שהיתה לו התנסות מצוינת פה. זה נובע מהעובדה שאם בעבר ניתן היה למצוא דו משפחתי ב 1.65 מליון ₪, היום המחירים מתחילים ב 2.1 מליון. לקוחות יזמיים שלי מבקשים ממני להכין רשימת המתנה ובשניה שיש קרקע, היא נחטפת”.

איך באמת משתלבת שכונת ‘פרדס בחסכון’ בשוק הנדל”ן?

“בשניה שהתחלנו לשווק את הקרקעות בשכונת פרדס בחיסכון הן נחטפו. כל היזמים עמדו אצלי בתור והתחננו לקרקע. אני גם בטוח שברגע שרמ”י תתחיל לשווק את הקרקעות שלה המחירים יעלו עוד יותר, פשוט מכיוון שליישוב אין לאן להתרחב מעבר לשכונה הזו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter