באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רמת ישי: איפה הכסף

רמת ישי: איפה הכסף

בדיקה של חבר המועצה גיא זקס העלתה כי ‘כוכב יזרעאל’ מקבל למעלה מ-60% מתקציב הפרסום בעיתונות של מועצת רמת ישי. זקס: “התמכרות לפרסום ולהאדרת שמו של מר בן אליעזר

חבר המועצה גיא זקס פרסם בשבוע שעבר את תוצאות הבדיקה שערך בנוגע להוצאות הפרסום של המועצה. זקס עבר על כל חשבוניות הפרסום של המועצה במהלך הקדנציה הראשונה של ראש המועצה עופר בן אליעזר ובדק להיכן הולך הכסף.

רמת ישי
תקציב הפרסום של רמת ישי בעיתונות.

מהבדיקה שערך עולים מספר נתונים מעניינים: הראשון שבהם הינו ש’כוכב יזרעאל’ מקבל 60% מתקציבי הפרסום בעיתונות של המועצה כשבמקום השני נמצא ‘מרכז העניינים’ עם 25% מתקציב הפרסום. תוצאה זו משמעותית עוד יותר לאור העובדה שהמועצה מחויבת על פי חוק לפרסם חלק מפרסומיה כגון מכרזים, בשני עיתונים לפחות. יש לציין כי סכומים אלה הוצאו ללא מכרז אלא שמדובר בסכומים עליהם אין חובת מכרז כך שמבחינה חוקית הכל כשר. הנתון המעניין השני הוא שבשנת 2010 שהיא השנה הראשונה בה בנה בן אליעזר את התקציב מתחילתו ועד סופו כראש מועצה (תקציב 2009 עבר שבועות ספורים לאחר שנבחר לראש מועצה בפעם הראשונה) חלה עלייה של כמעט 60% בתקציב הפרסום בעיתונות והנתון השלישי הוא רשימת העיתונים שאינם מקבלים פרסום מהמועצה אשר כוללים באופן קבוע את ‘אינדקס’, ‘עובדה’, ‘ידיעות העמק’ ובתקופות מסויימות כללו גם את ‘זה מה יש’ ובשנת 2012 כללו דה-פאקטו גם את ‘העיר רצוי ומצוי” אחד העיתונים הכי נפוצים בישוב אשר קיבל פרסום בסכום סמלי של 290 ₪ בלבד.

לאור העובדה שתקציב 2009 לא נבנה בשלמותו על ידי בן אליעזר בדקנו גם את הנתונים לאורך השנים 2010-2013 בלבד ומהם עולה כי בתקופה זו קיבל ‘כוכב יזרעאל’ 63.7% מתקציב הפרסום של המועצה ואילו ‘מרכז העניינים’ יורד ל- 23%.

רמת ישי
תקציב הפרסום של ארבע השנים האחרונות.

חבר המועצה גיא זקס:התייחס לנתונים  “הנתונים העולים מבדיקת המסמכים שביצעתי מראים את ההתמכרות לפרסום ולהאדרת שמו של מר בן אליעזר, עולה לכל תושבי רמת ישי כסף רב – כל זאת ללא חלוקה פרורפוציונאלית של של כספי הפרסום בין העיתונים השונים, ללא מכרז שקוף ביניהם ותוך הגדלה משמעותית של הפרסום בשנת הבחירות, על חשבון הציבור, לעומת השנה שקדמה לה.

תמוה במיוחד חוסר הפרופורציה שבין ההשקעה בפרסום בעיתון אחד, ‘כוכב יזרעאל’, הגדולה פי אחד וחצי מסך ההשקעה בשלושת העיתונים האחרים ביחד. האם יש לכך קשר לעובדה כי האופוזיציה אינה מקבלת פתחון פה בעיתון זה בשנה האחרונה, וכי העיתון מפרסם גם בעמודי המערכת שלו כתבות מחמיאות עם תמונות לרוב של ראש הרשות בכל הזדמנות אפשרית? למנהלי הפרסום במועצה הפתרונים. אם נוסיף לכך שיש כאן מבקרת בשליש משרה ואין במועצת רמת ישי וועדת ביקורת שתפקח על הוצאות מיותרות כאלו, עולה תמונה עגומה של שלטון שעושה מה שהוא רוצה בכספי הציבור”

ראש המועצה, עופר בן אליעזר: “מבקר המדינה בדק את הנושא ומצא שהכל נעשה על פי חוק. הסכומים שהמועצה מוציאה על פרסום אינם בגובה שמחייב חובת מכרזים”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter