באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רכבת העמק: הוסדרה הכניסה למושב בלפוריה

רכבת העמק: הוסדרה הכניסה למושב בלפוריה

חברת נתיבי ישראל השלימה את הסדרת צומת הכניסה לבלפוריה בכביש 60. בעלות כוללת של 1.5 מיליון שקלים וזאת כחלק מפרויקט רכבת העמק של משרד התחבורה.

חדשות YCOM: במסגרת פרויקט משרד התחבורה המבוצע באמצעות חברת נתיבי ישראל להקמת רכבת העמק, הוסדרה צומת הכניסה למושב בלפוריה שבמועצה האזורית עמק יזרעאל, בקטע כביש 60, וזאת בהשקעה של 1.5 מיליון שקלים במטרה לשפר את בטיחות משתמשי הדרך בתוואי זה. במסגרת העבודות הוצב רמזור שיווסת את התנועה ויקל על הכניסה והיציאה מהמושב ועל ההשתלבות בתנועה ללא סכנה, כמו כן, בוצעו שיפורים בקטע הכביש, הכוללים: שדרוג התוואי, קרצוף האספלט הקיים וריבוד של אספלט חדש, התקנת מערכות ניקוז, צביעה ובניית מדרכות גישה למעברי החצייה ותחנת האוטובוס.

רכבת העמק
הרמזור החכם ביציאה מבלפוריה. צילום: נתיבי ישראל.

כחלק מהפרויקט הותקנו במקום גלאים ממוחשבים- רמזור חכם, המאתרים את עדכוני תנועת כלי הרכב, על פי זמנים לאורך שעות היום (בוקר, צהריים, ערב ולילה). נתונים אלו נאספו ועל פיהם יוחלט על זמנים אופטימלים להפעלת הרמזור בהתאם לעומס התנועה בצומת. בנוסף לתכנית הבסיס שתקבע להפעלת הרמזור, הגלאים יאתרו שינויים קיצוניים בתנועה בזמן אמת ויפעלו בהתאם לכך.

רכבת העמק תעבור בסמוך לצומת בלפוריה על גבי גשר המתחבר לתחנת הרכבת בכניסה לעפולה, משם ממשיכה הרכבת למנהרות הרכבת המוקמות בימים אלה באורך כולל של 900 ק”מ. במקביל נמשכות העבודות לאורך התוואי להנחת פסי הרכבת, עד כה הונחו 12 ק”מ של פסי רכבת ומדי יום מונחים 600 מטרים נוספים של פסים. על פי תכנית חברת נתיבי ישראל, יחברו 60 ק”מ של מסילות ברזל, בין חיפה לבית שאן, הרכבת תאיץ על הפסים החדישים במהירות תכן של 160 קמ”ש ותאפשר להגיע מעמק בית שאן לחיפה תוך כ- 50 דקות. במסגרת העבודות מוקמים 26 גשרים באורך כולל של  5.5 ק”מ, חניונים, מעברים חקלאיים, גשרים להולכי רגל ועוד, מתבצעות עבודות שיקום נופי נרחבות, עבודות תשתיות חשמל, תאורה ותקשורת.

חברת נתיבי ישראל קוראת למשתמשי הדרך לשים לב לתנאי הדרך החדשים, לנהוג במשנה זהירות, להישמע לחוקי התנועה ולהתאזר בסבלנות בכביש.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter