באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רה”ע סימון אלפסי בטקס הוקרה למתנדבים ביישוב

רה”ע סימון אלפסי בטקס הוקרה למתנדבים ביישוב

המתנדב יוחאי יצהרי קיבל ערב לפני את אות יקיר הרשות בטקס מרכזי בבנייני האומה

בערב מיוחד במינו הצדיעה יקנעם לארגוני המתנדבים ביישוב, הוקירה את פעילותם של האזרחים הוותיקים, המתנדבות והמתנדבים, והודתה להם על התנדבותם ותרומתם לחברה ולקהילה.

ראש העיר, סימון אלפסי בירך ואמר שבערב הזה אנו מצדיעים לאזרחיה הוותיקים של העיר, ולמתנדבות ולמתנדבים על פעילותם הרבה למען הקהילה, ועל התגייסותם עם כל הלב והנשמה. רה”ע אמר למתנדבים שבהתנדבותם הם מחוללים שינוי חברתי עמוק, והוסיף שהשפעתם על החברה והקהילה היא רבה. רה”ע הודה למשרד לשוויון חברתי, ולשרה ח”כ גילה גמליאל על שיתוף הפעולה בהפקת הערב. יועצת ראש העיר לאזרחים ותיקים, שוש גנני, שהיא מתנדבת בעצמה, בירכה כמייצגת המשרד לשוויון חברתי, ואמרה שהערב הזה הוא חלק מפרויקט “מיזם שמחה” אותו מוביל המשרד ואשר משתף עשייה משותפת עם העירייה. גנני הדגישה שביקנעם מופעלים פרויקטים חברתיים לרווחת האזרחים הוותיקים, והוסיפה שאנו בפתחו של הפעלת מיזם חדש שישלב תכניות בתחומי התרבות, הפנאי, הבריאות, ועוד, למען האזרחים הוותיקים. גנני אמרה ש”החיים הם כמו רכיבה על אופניים, ושום דבר רציני לא יקרה אם לא נזיז את הדוושות”, ובהקשר לכך הודתה לראש העיר ולמתנדבים על שהם מזיזים את הדוושות.

במהלך הערב הוקרן סרטון שהוכן במיוחד ואשר עסק בפעילות הארגונים השונים. לאחר מכן הדליקו נציגות ונציגי ארגונים שונים שמונה נרות. הנר הראשון הודלק ע”י המתנדב יוחאי יצהרי שערב קודם לכן קיבל את אות יקיר הרשות בטקס מרכזי בבנייני האומה בירושלים בהשתתפות רה”ע, סגנו רומן פרס, בני משפחה, וכ- 3000 איש. הנר השני הודלק ע”י הצלם הקהילתי, אליהו מלול. את הנר השלישי הדליקו המתנדבים ויקטור מורד (ביטוח לאומי והאגודה למלחמה בסרטן), יעקב פרץ (אור לעולם) ואברהם לוי (חסד מציון). בהדלקת הנר הרביעי התכבדו דובי זייטלבך (האגודה למען החייל) ושוש גנני (זה”ב בגן). הנר החמישי הודלק ע”י גבי רוזנפלד (ידיד לחינוך) וחנה מינס (פרויקט תיעוד נעשה ונצליח). את הנר השישי הדליקו מזל שמואל (קס”מ) ונאווה שוורץ (מרכז גישור), ואת הנר השביעי הדליקו סיירת הורים ונואל נאור (שבט שחר הצופים). בהדלקת הנר השמיני התכבדו נציגי הארגונים ששומרים עלינו: איחוד הצלה, רשות הכבאות וההצלה, מגן דוד אדום, משטרת ישראל, ויחידת החילוץ בחירום. בתום הדלקת הנרות חולקו תעודות הוקרה לנציגי הארגונים השונים.

החלק האמנותי בערב כלל הופעה מרכזית של הזמר רמי דנוך וצלילי העוד. בנוסף לכך נהנו המשתתפים גם מהלהקה הצעירה של צעירי יקנעם, ומאפרוחי יקנעם.

ביקנעם פועלים כ- 30 ארגוני התנדבות התורמים לקהילה בתחומים רבים, לרבות בחינוך, בריאות, ביטחון, רווחה, קהילה, ועוד. בנוסף לכך וכאות הוקרה על מסירותם  קיבלו תעודות הוקרה גם יושבות ויושבי ראש הנהגות ההורים. ביקנעם מחנכים להתנדבות מגיל צעיר והעיר התברכה בבנות ובני נוער מתנדבים רבים.

ערב ההוקרה התקיים בשיתוף עם המשרד לשוויון חברתי. הערב הונחה ע”י יקיר שחף.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“שמחים וגאים להוקיר את פעילותם המבורכת של מתנדבות ומתנדבי העיר שמתנדבים בשורה של ארגונים ותורמים רבות לחברה ולקהילה. עבור המתנדבים, ערך ההתנדבות הוא ערך עליון, וההתנדבות היא דרך חיים ושליחות. בזכותם החיים ביקנעם יפים יותר. אני מודה אישית לכל מתנדב ומתנדבת על פעילותם המבורכת לאורך השנה כולה. אני מודה מעומק הלב לכל מי שתרם להפקת הערב ולהצלחתו, לאיילה אליהו, ליקיר שחף וללהקות צעירי יקנעם, למשרד  לשוויון חברתי, ולשרה ח”כ גילה גמליאל”.

מנהלת תחום ההתנדבות בעיר, הגב’ איילה אליהו:

“מזה מספר שנים עיריית יקנעם בשיתוף המתנ”ס מקיימים אירוע הוקרה למתנדבים. השבוע התכנסנו בהיכל התרבות על מנת לציין ולהפיץ אור גדול לכבד ולהוקיר את  עבודת הקודש שעושים כל ארגוני המתנדבים בעיר במהלך כל השנה. כ- 30 ארגונים קיבלו אותות התנדבות והוקרה על פעילותם במהלך השנה. כיף גדול היה לראות את כל העוסקים במלאכה. אותם מתנדבים מהווים את חוסנה הקהילתי של העיר ומעידים על מעורבות בחיי הקהילה בעיר. כן ירבו.” עשו טוב בשביל אחרים. זה יבוא חזרה בדרכים בלתי צפויות”. מודה לכל אחד ואחת מכן. יישר כח על העשייה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter