באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רה”ע בביקור בבית חינוך “אורנים”: בית חינוך מעולה שמתקדם בדרך הנכונה. כאן מובילים חינוך דמוקרטי. נפעל להפוך אותו לדמוקרטי באופן מלא”

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, מנהלת אגף החינוך, ד”ר סימה ניסלבאום, ומנהלת המחלקה לחינוך יסודי, איריס סלע הגיעו לביקור חצי שנתי בבית החינוך “אורנים”.

הביקור נערך בהובלתם של תלמידי ועדת הביקורים של בית החינוך, שהם גם קבעו את תוכנו, והוא התקיים ברוח היותו של בית החינוך בית חינוך שמוביל דמוקרטיה. במהלך הביקור הושם דגש חינוך דמוקרטי, תהליכי פיתוח מנהיגות, קידום תכניות לימוד מגוונות, ועוד.

הביקור החל במפגש עם תלמידות ותלמידים נציגים מקורסי הבחירה שמובלים בבית החינוך מעבר לתכנית הלימודים. המטרה בקורסים הללו היא להרחיב את סל המיומנויות וההזדמנויות של התלמידים. תלמידי קורס הצפרות סיפרו שהם לומדים על ציפורים, ובין היתר על כפות הרגליים ועל המקור שלהן, וכן על הסכנות שבנדידה, ועוד. התלמידים סיפרו שדרך הציוץ הם יודעים לזהות באיזו ציפור מדובר. תלמידות הקורס לתקשורת סיפרו על העיתון הדיגיטלי שהקבוצה מפיקה ומוציאה, וציינו שדרך הלמידה הן עובדות גם על התקשורת ביניהן, וגם לומדות לנהל דיאלוג. תלמידי קורס טיול מתמטי סיפרו שהם לומדים תוך כדי חקירה, ושהם מכינים שיעורים להעברה עבור השכבות הצעירות יותר. תלמידי קורס התיאטרון סיפרו שהלימודים בקורס מגבירים להם את  הביטחון העצמי שעה שהם עולים ומופיעים על הבמה בפני קהל. התלמידים אמרו שדרך הקורס הם יכולים להיות מה שהם רוצים, והם מרגישים חופשיים לגמרי. לאחר מכן נערך מפגש עם תלמידות ותלמידים, נציגי הוועדות השונות. בבית החינוך קיימות ארבע עשרה ועדות, ונציגי התלמידים כחלק מפאנל בנושא מנהיגות שאלו שאלות בנושא את ראש העיר, ואת מנהלת אגף החינוך, ואלו השיבו להם.

בתום הפאנל נערך ביקור בשיעור מעורב של כיתות ב’. התלמידים סיפרו שבמסגרת שיעור נושא הם לומדים עתה על המאחד והמאוחד במשפחה. התלמידים סיפרו שכחלק מהשיעור הם בדקו וחקרו בין היתר איך מצוות כיבוד אב ואם עוברת בין הדורות. לאחר מכן נערך ביקור ומפגש במרחב שנקרא “בית”, ושכל תלמיד מגיע אליו לשעה בשבוע ויכול לשחק במקום, לקרוא, ולעשות עוד דברים שהוא אוהב. לקראת תום הביקור נערך מפגש עם הצוות החינוכי, והמורות סיפרו על מפגשי החונכות שהן מקיימות עם התלמידים. ראש העיר שהאזין בקשב רב אמר שהמפתח ליצירת חברה טובה יותר הוא נתינת שוויון לכולם. רה”ע הודה על הביקור ושיבח את המנהלת יפה ועקנין ואת כל הצוות על עבודתם המצוינת. בסיום הביקור העניק רה”ע כשי לבית הספר תמונת קיר שמבטאת את רוח בית הספר כמוביל ומקדם ערכים.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“ביקור מעולה שמאוד נהנינו בו. במהלך הביקור ראינו הלכה למעשה איך עובד בית חינוך שמוביל דמוקרטיה וזה נהדר. בית החינוך עבר שינוי דרסטי והוא בדרך הנכונה. ראינו תלמידים שמחים ומאושרים שעושים מה שטוב להם. כל הכבוד למנהלת יפה וקנין ולכל הצוות. אנו נפעל לקדם את התכנית להפוך את בית החינוך לדמוקרטי באופן מלא”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter