באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רה”ע בביקור בבית החינוך דליות: “ביקור מעורר השראה”

רה”ע בביקור בבית החינוך דליות:  “ביקור מעורר השראה”

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, מנהלת אגף החינוך, ד”ר סימה ניסלבאום, ומנהלת המחלקה לחינוך יסודי, איריס סלע הגיעו לביקור חצי שנתי בבית החינוך “דליות”.
הביקור החל בקבלת פנים של תלמידי צוות ההדרכה של בית החינוך שהובילו את הביקור כולו, ובתום קבלת הפנים התכנסו כולם ברחבה ושמעו את מקהלת בית החינוך.
לב הביקור כלל סיור לימודי סביב היסוד המארגן ב”דליות” אני משמעותי/ת.
המפגש הראשון היה עם נציגי שכבת ו’ שהסבירו על הקשר המשמעותי שחודש השנה ושהם מנהלים עם תלמידים מבית הספר אפשטיין באטלנטה. התלמידים סיפרו שהם קיבלו סרטונים ושלחו גם, ושבהמשך צפויות שיחות וידאו וסקייפ משותפות. התלמידים סיפרו שדרך התכנית הם לומדים ומחוברים יותר לאנגלית. המפגש השני היה בכיתה ו’ – 1 ובמהלכו הוצגה תכנית הקשר הרב דורי שמובלת ביית החינוך. סבים וסבתות של תלמידים שמשתתפים בתכנית סיפרו על התכנית ואיך היא הביאה לחיזוק הקשר עם הנכד/ה. עוד סיפרו הסבים והסבתות שהם מתרגשים כל פעם מחדש להגיע לביה”ס ושהודות לתכנית הם צוברים חוויות עם הנכדים. התחנה השלישית
עסקה ביוזמה “קן לציפור” שמובלת בבית החינוך, ושבעקבותיה תלמידים בנו מתקני האכלה, שתייה ומנוחה לציפורים, ואלו פוזרו בבית הספר מתוך מטרה שהציפורים יגיעו, וכך ניתן יהיה ללמוד ולחקור עליהן. בתחנה הרביעית נחשפה התכנית “מורים על 4” שמובלת בבית החינוך בהשתתפות הכלב, דילן. התכנית מובלת בשכבות א’ – ג’ והתלמידים לומדים דרכה ובעזרתו של דילן איך מפתחים אמפתיה?, איך ליצור קשרי חברות?, איך להתמודד עם פחדים?, ועוד. משם המשיך הביקור למוזיאונית בה לומדים בחברותא ושהמיוחד בה הוא שכל קיר הוא מרחב למידה, וסביב כל קיר נלמדת פעילות שונה.
הביקור כלל פאנל תלמידים ומחנכות בספרייה, ובמהלכו דיברו התלמידים על תכניות שמובלות בבית החינוך לרבות: “חנות דליות”, “אמירים”, “פרח”, “כנפיים של קרמבו”, קבוצת “העצמה לבנות”, “גלגל הרוגע” ועוד.
בשיחת הסיכום אמרה ממלאת מקום המנהלת, עדי ישי שבבית החינוך שמים דגש על איכות ומובילים איכות. ישי סיפרה שהם תמיד שואפים לעלות עוד מעלה. ראש העיר בירך את המנהלת והצוות ואמר שנעשית פה עודה נהדרת, ושכאן מחנכים דורות שיהיו טובים יותר מקודמיהם. ראש העיר אמר שחשוב קודם כל להיות בן אדם, וכאן מחנכים לערכים ולמצוינות. מנהלת אגף החינוך אמרה שהיה ביקור מרגש והוסיפה שבדליות שואפים למקום האידיאלי ושהם מיקרו קוסמוס של החברה.
ראש העיר, מר סימון אלפסי:
“ביקור מרגש בו נחשפנו לתכניות נפלאות ולתלמידים שמחים ומלאי ביטחון ומוטיבציה. מי שרוצה להצליח בגדול שילמד ערכים. בדליות מובילים בלימוד ערכים והתוצאות בהתאם. המוטו הוא תמיד לחשוב קדימה ובדליות עושים זאת. בביקור כזה אנו מקבלים השראה. תודה לעדי, לפנינה ולכל הצוות, וכמובן לתלמידים על ביקור שכולו נחת על עשייה חינוכית וערכית כאחד”.

צילום: עיריית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter