באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

רגעים מתוקים עם מתנדבי חב”ד

רגעים מתוקים עם מתנדבי חב”ד

35 נערים ונערות, תלמידי ‘אורט ביאליק’ החברים במועדון ‘חב”ד לנוער’ הפועל בעיר, יצאו ביום חמישי האחרון, ערב ט”ו בשבט לסבב לא שגרתי

התלמידים יצאו לפעילות להבאת אור ושמחה למאושפזים במרכזים הרפואיים ‘כרמל’ ו’זבולון’. הם הסתובבו בכל המחלקות, רקדו ושימחו ולסיום גם השאירו לכל מאושפז ערכה מהודרת שהכילה את פירות החג (שבעת המינים).
120 חברי המועדון הפעיל שבעה ימים בשבוע רגילים כבר להתנדב כמה פעמים בחודש לטובת הקהילה, בין היתר בפעילות מיוחדת עם נערים P.D.D. אבל הפעם הם החליטו להביא שמחה למאות חולים בתאריך לא שגרתי.
הרב יוסי גולדשטיין, שמנהל את המועדון, מעיד כי “התגובות החמות שהגיעו מהרופאים הבכירים ומנהלי המחלקות שביקשו ממני לבוא עם הצעירים לעיתים תכופות יותר, העידו כי השמחה הזו עושה רק טוב לחולים ונוגעת בדיוק ברבדים הנכונים. מהסיבה הזו כבר החלטנו להגיע למקומות האלו בכל ערב חג. אגב, גם הנערים עצמם סיפרו לי שהפעילות הזו גרמה להם לרצות להתנדב יותר למען הקהילה”.
מועדון ‘חב”ד לנוער’ בקרית ביאליק הוא הסניף הראשון מתוך שלושה עשר של המועדון שנפתחו בשנים האחרונות בארץ. המועדון הוא השלוחה הישראלית של ארגון C-TEEN העולמי הפועל מניו-יורק ומפעיל סניפים ב-70 מדינות בעולם. לצד פעילויות לטובת הקהילה, נערכים במקום מידי שבוע גם שיעורים ביהדות ובמסורת ישראל.
הרב גולדשטיין מסביר גם כי “היה חשוב לנו להראות למאושפזים שאנו לא שוכחים אותם אף פעם, גם בחג ‘שולי’ כמו ט”ו בשבט, חג בו אף אחד לא מגיע לבקר או לעודד. מדובר בפרויקט שדרש השקעה גדולה, ולשמחתנו הביקוש הרב עלה על מה שציפינו והתגובות החמות העידו כמה חשובה פעילותנו. במחלקת לב פגשנו אדם בן 82 שסיפר שהגענו בדיוק ביום הולדתו והוא בטוח שמשמיים שלחו אותנו כדי לשמח אותו ביום הזה”. הוא גם מספר שהתגובה ששימחה אותו יותר מכל היתה הודעת ס.מ.ס שהגיעה מאם של נערה שהשתתפה בפעילות ובו נכתב: מעריכה מאוד את הדוגמא האישית שאתה נותן לנוער. המעשים שאתה עושה לבטח יכו שורשים גם בצעירים.

רגעים מתוקים (קרדיט: יח"צ)
רגעים מתוקים (קרדיט: יח”צ)

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter